Žádný aprílový žertík? Google uvažuje o zrušení každoroční tradice

aprílový žertík google

Aprílové vtípky jsou propojeny s internetem dlouhá léta a snad žádná společnost nebrala tento den tak vážně, jako Google. Každý rok v dubnu jsme mohli od Googlu čekat různé psí kusy, ale letos se s největší pravděpodobností žádný aprílový žertík konat nebude.

V minulosti jsme mohli na Googlu spatřit hned několik aprílových vtípků, jako třeba oznámení o falešném produktu, skrytou hru ve vyhledávači či lov Pokémonů skrz Google Mapy. Mimochodem tento žert byl přidán v roce 2014 a až o dva roky později byla představena hra Pokémon Go. Právě tento vtípek měl být inspirací ke tvorbě této hry.

Google dle všeho usoudil, že není správná doba k vytváření falešných zpráv na internetu. Svět se totiž nachází uprostřed vážné pandemie. Celkově bere společnost koronavirus poměrně vážně, jelikož tento měsíc zrušil i svou událost Google I/O 2020 a dal přes 800 milionů dolarů na pomoc v boji proti této nemoci.

Bude vám chybět aprílový žertík od Googlu?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)