TOPlist

YouTube zvažuje zrušení „dislajků“ u videí

youtube dislajk palec dolu zruseni

YouTube zvažuje nové způsoby, jak bojovat se spamováním tlačítka „dislajk“ (palec dolů).  V některých případech zneužití „dislajků“ může neoprávněně poškodit kanál tvůrců. Jedno z možných řešení je úplné odstranění tlačítka s palcem dolů. Novou informaci oznámil jeden z ředitelů YouTube Tom Leung.

Zrušení „dislajků“ na YouTube se může brzy stát skutečností

Tom Leung na videu hovořil hlavně o nových věcech, které se týkají tvůrců na YouTube. Společnost pravidelně na kanále Creator Insider informuje o chystaných novinkách a změnách, aby tak youtubeři byli v obraze. Na video se můžete podívat níže. Jedno z hlavních témat posledního videa je tlačítko „dislajk“.

Non Skippable Ads, new features in Studio Beta, and more!

Non Skippable Ads, new features in Studio Beta, and more!

V současné době mají v hlavě několik možností, jak tlačítko upravit nebo změnit. Jedno z možností je například to, že umožní autorům možnost vypnout palec dolů, ale zároveň nechat aktivní tlačítko pro palec nahoru. Další možností, kterou v YouTube probírají, je možnost doplnění dalších informací, proč zrovna uživatel dal palec dolů. To umožní autorům videa získat alespoň nějakou zpětnou vazbu.

Zvažuje se také extrémní řešení. A to úplně odstranit palec dolů. Tom Leung ale upozornil, že se stále hodně diskutuje o tom, které řešení je nejlepší a vůbec nebylo rozhodnuto, kterou cestou se nakonec vydají a co s tlačítkem dislajk provedou. Společnosti YouTube se nelíbí zneužívání tohoto tlačítka, kdy si lidé otevřou video jen kvůli tomu, aby mohli dát palec dolů a zase odejdou. V určitých případech to může neprávem poškodit samotné autory videa.

YouTube
YouTube

Mělo by podle vás tlačítko s palcem dolů zůstat na YouTube?

Zdroj: youtube.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)