Vyzkoušeli jsme: YouTube Music aplikace pro Wear OS hodinky

YouTube Music aplikace Wear OS hodinky

Aplikace hudební služby vyvíjené společností Google jako doplněk pro operační systém vyvíjený společností Google. Zní to naprosto automaticky, že? Nicméně v případě stále oblíbenější YouTube Music a hodinkového Wear OS je tato kombinace skutečně funkční teprve pár dní. Zatím prvními hodinkami, které jsou schopné jí využít, jsou Samsung Galaxy Watch4 se systémem Wear OS 3. Právě v nich jsme aplikaci vyzkoušeli.

Aplikace YouTube Music ve Wear OS hodinkách

Nástroj se dá v hodinkách běžně stáhnout přímo v Ochodě Play. Testovaná aktuální verze má označení 4.41.42-WEAR_RELEASE a má velikost zhruba 11,5 MB. Po instalaci a spuštění ihned vyzve k přihlášení k jednomu z YouTube účtů, které si hodinky najdou v telefonu. V tuto chvíli bohužel aplikace nevidí firemní účty. Jakmile jste přihlášení, přijdete na největší omezení, které propojení s hodinkami obnáší. Aplikace je určená výhradně k přehrávání skladeb stažených z YouTube Music, k čemuž je potřeba Premium předplatné. Kromě nutnosti platit si celou službu počítejte s tím, že nástroj v tuto chvíli podle všeho neumí streamovat hudbu z internetu.

Po spuštění aplikace se na obrazovce objeví tři kategorie – Staženo,  Doporučeno a Knihovna. V první se nacházejí (a manuálně stahují) jednotlivé skladby. V druhé je k dispozici stažení doporučovaných mixů skladeb, které služba od nedávna sama skládá a nabízí. Třetí část už vás pustí i k vlastním Playlistům. Ze zatím neupřesněného důvodu je nutné hodinky před jakýmkoli stahováním připojit k nabíječce.

V Nastavení je možné, kromě přepínání uživatelských účtů nebo zapínání Omezeného režimu, který filtruje explicitní obsah, zvolit i tzv. Chytré stahování. To je schopné limitovat počet stahovaných skladeb, aby jich nebylo v hodinkách příliš. Hodnoty jsou od padesátky po pětistovku. Na stejném místě je přepínač pro stahování pouze přes WiFi a tlačítko pro okamžité vymazání staženého obsahu.

YouTube Music
YouTube Music

Přehrávání probíhá na samostatné kartě, na kterou se dá přejít potažením vlevo. Je zde viditelný systémový čas, název skladby, jméno interpreta, play/pauza tlačítko, tlačítka pro přeskakování mezi skladbami, ikona pro volbu hlasitosti (v případě Galaxy Watch4 Classic se dá provádět i otáčením lunety) a palec jako symbol lajkování v knihovně.

I když mají hodinky vlastní reproduktor, aplikace YouTube Music odmítá spustit přehrávání, dokud nepřipojíte nějaké Bluetooth audio příslušenství. Evidentně je ještě stále co zlepšovat a uživatelé budou mít, kromě touhy po rozšíření do dalších modelů hodinek, jistě hlad i po dalších funkcích. Uvidíme, s čím Google dál přijde.

Jaké jiné způsoby přehrávání nebo ovládání hudby z hodinek využíváte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)