YouTube Music součástí nových telefonů. Google změnil strategii

youtube music aplikace

YouTube Music je stále na vzestupu a snaží se dostat mezi konkurenční služby Spotify a Apple Music. Nasvědčuje tomu další krok, ke kterému se Google rozhodl. Aplikace bude totiž nyní předinstalována namísto současné aplikace Google Play Music.

Google Play Music mnoho uživatelů nepoužívá a služba YouTube Music dává mnohem větší smysl. Dá se očekávat, že tímto krokem americký gigant Google Play Music zavrhl časem služba zanikne. Změna platí pro všechna nová zařízení s Androidem 10 a některých zařízení, na kterých je starší Android 9.0 Pie. Google Play Music bude možné nadále používat, ovšem budete si ji muset stáhnout z Obchodu Play.

youtube music

Google se tímto krokem snaží službu popohnat a nepochybně usiluje o to, aby se YouTube Music stala primární hudební aplikací většiny uživatelů. To ovšem nebude tak jednoduché. K podobnému kroku se rozhodl před dvěma lety i Apple a doposud se mu nepodařilo Spotify předehnat a nějak výrazně vyřadit ze hry. YouTube nabízí bezplatný program, který je však celkem omezený a obsahuje reklamy. V placené Premium verzi, za kterou zaplatíte 150 Kč měsíčně můžte sledovat videa bez reklam, stahovat si veškerý obsah a následně jej sledovat offline a poslouchat pouze audio stopu bez nutnosti sledování videa. 

Používáte YouTube Music či Google Play Music?

Zdroj: gizmodo.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)