YouTube následuje Netflix a sníží kvalitu streamování v Evropě

youtube streamování

S cílem zmírnit tlak, který je teď vyvíjen na evropské internetové sítě uprostřed pandemie koronaviru včera společnost Netflix oznámila, že omezí kvalitu streamování po celé Evropě na dobu 30 dnů. Podle zprávy agentury Reuters se k podobnému kroku rozhodl také YouTube, respektive Google, který také sníží kvalitu streamování.

Šéf průmyslu EU Thierry Breton vyzval všechny přední streamovací platformy, aby snížily kvalitu streamování na SD kvalitu, čímž uleví internetovým sítím po celé Evropě. Breton se o této situaci radil také s generální ředitelkou YouTube, Susan Wojcickou, která návrh podpořila.

youtube streamování

Začátkem tohoto týdne Vodafone (který je jedním z předních poskytovatelů působící v celé Evropě) sdělil, že  v některých zemích zaznamenal až 50 % nárůst internetového provozu. Kromě snížení kvality streamování spustil YouTube na své domovské stránce také nový informační kanál o COVID-19. Ten vám nabídne exkluzivní obsah, který se tohoto viru týká. Google však nesdělil, na jak dlouho kvalitu omezí.

Co říkáte na omezení kvality streamování na YouTube?

Zdroj: androidcentral.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)