YouTube Kids konečně funguje v Česku: Bezpečná online videa pro děti

youtube kids predstaveni ceska republika

Google spustil službu YouTube Kids již v roce 2015. Dlouhou dobu ale nebyla dostupná v České republice. To se však dnešním dnem mění. České zastoupení Gooogle oznámilo, že YouTube Kids je v Česku. Oproti klasické verzi YouTube se liší v tom, že má bezpečný obsah, rodičovskou kontrolu i speciální algoritmy s ohledem na nejmenší diváky.

YouTube Kids už si můžete oficiálně instalovat i v Česku

Od roku 2015, kdy byla služba spuštěna, nasbíral YouTube Kids celkem 160 miliard zobrazení, desítky milionů stažení a má přes 14 milionů uživatelů každý týden. Díky rozšíření do Česka se dostalo i na podporu českých pohádek, videí v češtině nebo písniček. Google doporučuje následující kanály: Pohádky Šmoulí dobrodružstvíPožárník Sam, písničky Štístka a Poupěnky. Starší děti se zase mohou například díky kanálu Marka Valáška snadno seznámit se základy matematiky.

youtube kids profily

YouTube Kids má hned několik výhod pro děti i rodiče. V první řadě to je zábavné a interaktivní grafické rozhraní. V aplikace se zorientuje i dítě, které neumí číst a psát. K dispozici jsou čtyři kategorie videí: Pořady, Hudba, Výuka a Prozkoumat.

Nabízí se i pokročilá rodičovská kontrola, kdy rodiče můžou určit k jakým kanálům či videím budou mít děti přístup. K dispozici jsou i předpřipravené seznamy videí. Mladším dětem se dá zablokovat vyhledávání. Zároveň můžou rodiče nastavit časovač, aby děti například netrávily celé odpoledne u YouTube. Přístup do nastavení, kde se tyto funkce dají zapnout/vypnout se může zaheslovat.

Google dodává, že videa v YouTube Kids, se vybírají prostřednictvím algoritmického filtru, a i když jej vylepšují, tak se může stát, že se do YouTube Kids dostane nevhodné video. Proto se přes menu (tři tečky) bude dát jednoduše blokovat anebo nahlásit. Aplikace podporuje i 360stupňová videa. Aplikace se dá zdarma stahovat z Google Play. Můžete využít například náš widget níže.

YouTube Kids
YouTube Kids

Vyzkoušíte se svými dětmi YouTube Kids?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek