Menu

Google chystá velké novinky a vylepšení ve své službě YouTube

V nejbližší budoucnosti se od Googlu postupně dočkáme několika zásadních novinek a vylepšení služby YouTube. Jako první se jedná o YouTube Creator Studio, tedy službu, která umožní tvůrcům obsahu na YT spravovat jejich videa, sledovat statistiky a mnoho dalšího přímo ze svého smartphonu se systémem Android i iOS. K dispozici bude také desktopová verze YT Creator Studia. Dalším vylepšením je audio knihovna se zvukovými efekty. Již nyní mohli uživatelé využívat ve svých videích stovky bezplatných písní, které byly k dispozici také ke stažení, ale nyní budou mít k dispozici také různé zvukové efekty. Pro představu například zvuk bojového letadla, nebo řev zombie.

youtube-film-studio-final

Obrovským vylepšením je nová podpora 48 a 60 FPS videí. Plnou podporu této vlastnosti můžeme očekávat během několika málo měsíců. Novou funkcí je také Fan Funding, což je možnost podpořit své oblíbené kanály finančním příspěvkem. Vylepšení přijdou také ve spojitosti s titulky. YouTube sice nabízí jejich přidávání na základě rozpoznávání řeči ve videích, ale lidé, kteří daný jazyk ovládají, zvládnou překlad určitě lépe. Nově tedy budou moci uživatelé vytvářet titulky, které pak autor bude moci přidat do svého videa. Toto však stále není vše a Google přinese ještě řadu menších vylepšení, které by měly zpříjemnit sledování videí v této službě na počítačích, smartphonech i tabletech.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free

Zdroj: PhoneArena.

 

Komentáře

Lukáš

Lukáš

28.6.2014 18:09

Bude i možnost sledování videa v 2K rozlišení teda pokud to telefon a video dovoluje ?

Faldicek

z aplikace
28.6.2014 21:46

Na druhou stranu se po internetu objevují články o tom, že google chce youtube zpoplatnit… Nevím co je na tom pravdy, ale myslím si, že by to službě spíše uškodilo…

xyz

xyz

28.6.2014 22:02

Nejdriv se zamysli :) Google vydelava miliony dolaru na reklamach na youtube rozhodne vic nez kdyby to zpoplatnil. Tuhle hovadinu nekdo napsal a nekdo se toho na FB :D chytnul.

LukaS

z aplikace
29.6.2014 9:41

chce to zpoplatnit ale ne nám uzivatelum.

Ornament

Ornament

29.6.2014 9:41

Pokud jsem to správně pochopil, pak google chystá zpoplatnit některé kanály. Že třeba kdo žije hudbou, bude moci za nějaký poplatek poslouchat Vevo, mít exkluzivní přístup k obsahu ze zákulisí atd. A bez reklam. Kdo nechce, zůstanou mu reklamy a klasická cesta.

PowerfulCZ

z aplikace
29.6.2014 10:06

YT studio už mám asi 3 dny ;)

rici

rici

29.6.2014 16:09

spíše kdyby šel youtube poslouchat při zhasnutém zařízení

LukaS

z aplikace
30.6.2014 8:03

rici: na to čekají snad všichni

sebox

sebox

3.7.2014 17:13

A jak byste to chtěli realizovat ? To si jako pustím písničku/podcast, vypnu display a ono mi to video bude pořád zatěžovat procesor a vysávat baterku protože se stejně pořád musí přehrávat i zvuk i video ? Ne díky to si ten podcast raději stáhnu jen jako zvuk a nemusím nic dál řešit. Youtube je na videa, kdo ho chce za každou cenu využívat jinak si nemá co stěžovat, že to Google neumožní, když to není účel té služby.

RSS (komentáře k článku)