Menu

YouTube již nebude doporučovat obsah přímo ve videu

Funkce Doporučený obsah stále ještě je na YouTube určena k propagaci nového videa mezi fanoušky kanálu. Umožňuje vložit vybrané video nebo seznam videí do všech videí kanálu a pomáhá zajistit, aby vracející se odběratelé vždy nejprve zhlédli vybraný obsah. Jenže Google zjistil, že se tato funkce nepoužívá a od 14. prosince již nebude k dispozici.

Doporučený obsah na YouTube končí v prosinci

“Vybraná videa a seznamy videí nebudou od 14. prosince 2017 k dispozici. Toto rozhodnutí jsme učinili na základě chování uživatelů – zjistili jsme, že je 20krát vyšší pravděpodobnost, že diváci takto propagovaný obsah zavřou, než že na něj kliknou,” stojí v prohlášení společnosti YouTube na oficiální nápovědě k této funkci.

doporuceny obsah youtube konec

Tato funkce byla dříve známá jako programování reklam In-video, pak se změnila na Doporučený obsah, jenže i tak neměla velký úspěch. Nejlepší vysvětlení toho, o co se jedná, ale můžete vidět na obrázku výše. Jde o ty odkazy, které se uprostřed přehrávání videa zobrazují v pravém horním rohu. Podle reakcí v zahraničí tato funkce chybět nebude, ono taky zrovna, kdo by chtěl klikat na nové video, když má zrovna jedno rozkoukané.

Pro propagaci videí tu stále zůstávají karty a také závěrečné obrazovky, které byly tento rok představeny. Ty mají podle Googlu větší pravděpodobnost rozšíření obsahu mezi více diváků.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free

Bude vám tato funkce chybět, nebo jste ji nepoužívali?

Zdroj: support.google.com

 

RSS (komentáře k článku)