YouTube již nebude doporučovat obsah přímo ve videu

Youtube-doporuceny-obsah-konec

Funkce Doporučený obsah stále ještě je na YouTube určena k propagaci nového videa mezi fanoušky kanálu. Umožňuje vložit vybrané video nebo seznam videí do všech videí kanálu a pomáhá zajistit, aby vracející se odběratelé vždy nejprve zhlédli vybraný obsah. Jenže Google zjistil, že se tato funkce nepoužívá a od 14. prosince již nebude k dispozici.

Doporučený obsah na YouTube končí v prosinci

“Vybraná videa a seznamy videí nebudou od 14. prosince 2017 k dispozici. Toto rozhodnutí jsme učinili na základě chování uživatelů – zjistili jsme, že je 20krát vyšší pravděpodobnost, že diváci takto propagovaný obsah zavřou, než že na něj kliknou,” stojí v prohlášení společnosti YouTube na oficiální nápovědě k této funkci.

doporuceny obsah youtube konec

Tato funkce byla dříve známá jako programování reklam In-video, pak se změnila na Doporučený obsah, jenže i tak neměla velký úspěch. Nejlepší vysvětlení toho, o co se jedná, ale můžete vidět na obrázku výše. Jde o ty odkazy, které se uprostřed přehrávání videa zobrazují v pravém horním rohu. Podle reakcí v zahraničí tato funkce chybět nebude, ono taky zrovna, kdo by chtěl klikat na nové video, když má zrovna jedno rozkoukané.

Pro propagaci videí tu stále zůstávají karty a také závěrečné obrazovky, které byly tento rok představeny. Ty mají podle Googlu větší pravděpodobnost rozšíření obsahu mezi více diváků.

YouTube
YouTube

Bude vám tato funkce chybět, nebo jste ji nepoužívali?

Zdroj: support.google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)