YouRadio – inteligentní internetové rádio s tunami písniček zdarma, které si vyladíte přesně podle sebe

headphones-girl

Svůj playlist už máte oposlouchaný? Nebaví vás pořád podobná hudba a rádi byste objevili nové hudební žánry? Chtěli byste internetové rádio, které můžete poslouchat i na cestách bez toho, aby vám spotřebovalo většinu FUP? To celé zdarma? Pak je tu pro vás aplikace od českých vývojářů – YouRadio.

youradio

Jak již zaznělo, aplikace vám toho umožní spoustu. To celé zabalené v atraktivním grafickém kabátku. Pojďme se na všechny funkce podívat podrobněji.

„Chtěli jsme udělat vizuálně krásnou a funkční mobilní aplikaci pro všechny, kteří rádi poslouchají hudbu a žijí aktivním životem. Používání aplikace by měl být pro uživatele navíc příjemný zážitek,“ říká Lubor Zoufal ze společnosti Lagardère Active ČR, která provozuje Youradio a stojí i za mobilní aplikací.

První spuštění

Po první spuštění nám aplikace zobrazí tři obrazovky, které představí klíčové vlastnosti této povedené aplikace. Na třetí z nich máme možnost se zaregistrovat či přihlásit. Přihlášení je možné i přes Facebookový účet, není však vyžadováno, což leckoho potěší.

Screenshot_2013-11-11-00-41-39

Po odklikání už nám aplikace zobrazí jednotlivé žánry či nálady (playlisty), ze kterých můžeme vybírat. Obsahu jsou zde kvanta. Výhodou může být i přítomnost českých interpretů, stejně tak jako mluveného slova.

Nálady a žánry

Obsah je dělen do dvou kategorií. Žánry a nálady. Začněme tou zajímavější – náladami. Zde najdete písničky tematicky řazené podle vaší nálady nebo podle toho, co se chystáte dělat. Každá nálada má svůj popis, který vám přiblíží, co za songy bude hrát. Najdeme zde obecnější položky jako jsou populární novinky, Youradio hity,popové hity a podobně.

Screenshot_2013-11-11-00-42-22

 

Dále jsou k dispozici tématičtější věci jako Lovesongy – zamilované písničky napříč žánry, Rockové balady – vybrali jsme ty nejlepší rockové balady od 60. let až po současnost nebo Hip-Hop CZ/SK – to nejlepší z českého a slovenského Hip-Hopu. Pokud se chystáte potrápit své tělo v posilovně, bude se vám hodit nálada “Fitko”.

Screenshot_2013-11-11-07-28-48

Ze zajímavých nálad zmiňme ještě Stop prokrastinaci nebo playlist ideální na meditaci. Nechybí ani playlist na pořádnou párty. Moc se mi to líbí. Hudba uzpůsobená přesně tomu, co dělám mi maximálně vyhovuje.

Druhý způsob, jak si můžete obsah rozřadit, jsou žánry. K těm asi není potřeba detailnější komentář. Snad jen, že jich tu je opravdu velká spousta. Od rocku a popu přes jazz, rock’n’roll, metal po house, trance, indie, hardcore a všechny ostatní myslitelné proudy. Opět velká spokojenost.

Screenshot_2013-11-11-00-42-38

Pokud si nevyberete z přednastavených nálad ani žánrů, můžete vytvořit náladu vlastní, kam zahrnete interprety dle svého výběru. Zkoušel jsem zadat i méně známá jména a aplikace až na pár výjimek všechna poctivě našla. Někoho možná překvapí i přítomnost Evy a Vaška či šílené žáby Crazy Froga. Nutno dodat, že aplikace ne vždy zobrazí písničky jen od zvoleného interpreta, ale i od ostatních žánrově příbuzných.

Přehrávání

Po výběru  nálady či žánru se nám otevře obrazovka pro přehrávání. Té dominuje cover dané skladby. Nechybí ani informace o interpretovi a název písně. Zde bych měl k aplikaci prvních pár výtek. Zaprvé chybí tlačítko pause. Skladbu tedy nemůžete pozastavit. Nabízí se jenom tlačítko stop, které hudbu zastaví, zároveň však ihned připraví následující skladbu a k té původní se zpět nedostanete. Druhá výtka je za absenci možnosti přetáčení jednotlivého tracku.

Screenshot_2013-11-11-01-21-41

Některé písničky mají prostě dlouhý a pomalý rozjezd, který byste rádi přeskočili. Bohužel, to zde nejde. Přepínání písniček má pouze jeden směr. Kupředu, kupředu, zpátky ni krok. K předchozí skladbě se tedy není možné vrátit. K přepnutí můžete využít buď tlačítko ve spodní části nebo pomocí tahu zprava doleva přes cover skladby. K dispozici není žádný ekvalizér, takže si parametry výstupu neupravíte.

Hudba na cesty aneb nevypotřebujte si FUP

Dostáváme se skoro ke klíčové vlastnosti této aplikace, která vám umožní poslouchat hudbu i tam, kde to děláte nejčastěji – na cestách do práce, školy, hospody. Na obrazovce přehrávání je pod přebalem skladby umístěna lišta pro přehrávání na cestách. Pokud na ni kliknete, otevře se vám obrazovka, kde pomocí posuvníku snadno nastavíte, kolik minut se má načíst dopředu.

Screenshot_2013-11-11-01-36-32

Maximum jsou dvě hodiny. Určitě by nejen mě potěšilo, kdyby to bylo víc – na cesty MHD či nějaký výběh to však bohatě stačí. Po načtení jsem zkusil zapnout režim letadlo, a tak znemožnit jakýkoli datový tok. Hudba hrála dál, čímž považuji tuto funkci za funkční.

Budík či uspání

Vstávat a poslouchat! Z obrazovky pro přehrávání si můžete rozkliknout nabídku, která vám přináší několik možností. Jednou z nich je nastavení budíku. Vyberte si náladu, nastavte čas a aplikace se postará o zbytek. Ráno tak můžete vstávat za zvuku playlistu Ranní rozjezd. Pokud chcete poslouchat před spaním, bude se vám hodit funkce uspání, která po uplynutí dané doby přehrávání ukončí. Využít můžete například playlist Sladké sny.

Screenshot_2013-11-11-07-26-52

Hodnocení a závěr

Osobně mě aplikace nadchla. Nejenom pěkným grafickým zpracováním, ale hlavně svou funkčností. Perfektně se hodí k objevování skladeb z různých žánrů, na které byste jinak možná nenarazili, zkrátka protože nevíte, jak se jmenují a podobně. Výčet nálad je parádně obsáhlý a najdete zde hudbu pro každou příležitost. Až na pár výhrad – absence tlačítka pause – jsem nadšený. Důležité je, uvědomit si, čím aplikace je a nedělat z ní něco, čím není. Jedná se o internetové rádio, které si můžete do značné míry uzpůsobit k obrazu svému, ale přesto ve finále bude hrát to, co samo chce. A to je dobře, protože právě to vám umožní objevovat spoustu parádní hudby. Celou službu můžete využívat i na internetových stránkách www.youradio.koule.cz. Když zohledním, že všechen obsah je zadarmo, vyjde mi z toho skoro “must have” aplikace. V Google Play dosáhla na hodnocení 4,3.

Youradio – streaming muziky
Youradio – streaming muziky

 

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)