TOPlist

Xperia Z1, Z1 Compact a Z Ultra dostává Android 5.0 Lollipop

maxresdefault

Společnost Sony pomalu, ale jistě dělá radost uživatelům Xperií vyšších řad prahnoucím po updatu na nejnovější verzi operačního systému Android 5.0 Lollipop. Modely Xperia Z3, Z3 Compact a Z2 již tuto významnou aktualizaci obdržely. Ode dneška se k těmto zařízením přidává také trio telefonů Xperia Z1, Z1 Compact a Z Ultra. Nutno dodat, že co se týče aktualizací na Android 5.0 patří Sony mezi jedny ze zodpovědnějších výrobců smartphonů. Na jednu stranu sice rozhodně není nejrychlejším, na stranu druhou oficiální Lollipop obdrží celá řada zařízení z produkce této japonské společnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=DyGVDc1Wtmw

Z novějších zařízení má Sony v plánu přinést Lollipop také pro Xperii T2 Ultra a C3. Na tyto telefony by měl update dorazit již příští týden. Kromě toho je tato aktualizace přislíbena také pro původní Xperii Z (respektive její odvozeniny ZL a ZR) a tablet Z. U těchto zařízení by k aktualizaci mělo dojít v horizontu „pár týdnů“. Update pro zařízení řady Xperia přináší nejen vylepšení spjatá s novou verzí operačního systému Android. Výrobce do ní totiž přibalil například vlastní vylepšení současného grafického rozhraní.

Jste majiteli některého ze zmíněných zařízení Xperia, pro které je Lollipop již dostupný? Dorazila vám již zmíněná aktualizace?

Za upozornění děkujeme našemu čtenáři.

Zdroj: AndroidAuthority.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (277)