Telefon Xiaomi Mi5S Plus: Naleštěná mašina s neúplným LTE (první pohled)

Xiaomi Mi5S Plus

Není to ani měsíc, co se čínská společnost pochlubila svým vlajkovým modelem a my mohli přivítat telefon Xiaomi MI5S Plus. V současné době začínáme tuto horkou novinku testovat – pojďme si ji představit v prvním pohledu.

Telefon Xiaomi Mi5S Plus: Krásný design a výkonný hardware

Ačkoliv se konstrukce od modelu Mi5 mírně liší, kráčí v podobných šlépějích. Rozdílem je hlavně nynější celokovová konstrukce, která ale vypadá velmi dobře. Do zadní části se navíc přesunula i čtečka otisků prstů a pod displejem je tedy standardní trojice senzorových tlačítek. Novinkou jsou i duální 13MPx snímače od Sony se světelností f/2.2, kdy se jeden stará o barvy a druhý sbírá informace o černé a bílé

Zbytek hardwaru rozhodně také potěší – velmi výkonný procesor Snapdragon 821 a verze se 4 GB RAM a 64GB vnitřním úložištěm či dokonce 6 GB RAM a 128GB vnitřní paměť. Slot pro paměťovou kartu ale chybí. Displej telefonu Xiaomi Mi5S Plus se dočkal úhlopříčky 5,7″, rozlišení 1920×1080 pixelů a IPS technologie. Již z prvních zkušeností můžeme displej opět pochválit. Uživatele pak jistě potěší i USB-C, 3800mAh baterie či infraport. Problémem může být ale tradičně absence LTE na 800 MHz.

Systém je, jako vždy, ze strany Xiaomi razantně upraven a nazván MIUI. Osmá generace systému staví na Androidu 6 a poměrně značně jeho podobu upravuje. Stále ale zůstává možnost instalovat aplikace z Google Play a všeobecně používat služby Google, což vítáme. Optimalizace je v našich očích prozatím skvělá a telefon bleskově plní naše příkazy. Testovaný přístroj je již v české lokalizaci a služby Googlu jsou předinstalovány.

Xiaomi Mi5S Plus v redakci. Jaké jsou první pocity?

Xiaomi Mi5S Plus v redakci. Jaké jsou první pocity?

Xiaomi Mi5s Plus

Xiaomi Mi5s Plus

  • Displej 5.7", IPS, FullHD
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
  • RAM 4 / 6 GB
  • Fotoaparát Duální 13 MPx
  • Úložiště 64 / 128 GB
  • Baterie 3800 mAh

Líbí se vám telefon Xiaomi Mi5S Plus?

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Beryko, kde bude možné telefony zakoupit (64GB verze, 128GB verze).

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)