Xiaomi expanduje do 10 dalších zemí, dočkáme se i my?

xiaomi-mi3-zadni-strana-1

Smartphony čínské společnosti Xiaomi (čteno šaomi či šiaomi), se staly velmi žádaným a kvalitním zbožím pro uživatele po celém světě. Vždy, když se objevil nový model na oficiálním e-shopu, po tisících kusech se jen zaprášilo a během několika sekund bylo vyprodáno. Společnosti Xiaomi bylo často vytýkáno, že sídlí především na domácím trhu, a objednat smartphony z Číny přináší několik nebezpeční a nevýhod (doprava, reklamace, záruka). Před dvěma dny vás Matěj Machytka informoval, že si Xiaomi zaregistrovalo doménu mi.com, která naznačovala, že bude čínský výrobce expandovat i do jiných zemí. A nyní už je to oficiální. Jaké země to budou?

Dosavadní vlajkový model Xiaomi Mi3 Dosavadní vlajkový model Xiaomi Mi3

Xiaomi nyní i v Evropě, bohužel daleko od nás

Xiaomi se objeví v dalších asijských zemích – Malajsie, Indonésie, Indie, Filipíny, Thajsko a Vietnam. Mexiko a Brazílie se rovněž mohou těšit na oficiální prodej přístrojů Xiaomi a ne jinak je to i u dvou zemí Evropy – Ruska a Turecka. Česká republika či další státy v našem okolí prozatím chybí, ale tento krok Xiaomi naznačil, že se rozšíření do celého světa možná nakonec dočkáme. Nebylo by skvělé pořídit přístroje Xiaomi i na českých pultech s oficiální češtinou, servisem a dvouletou zárukou? Otázkou samozřejmě zůstává, jak by DPH a další spojitosti s oficiální distribucí u nás zamíchaly s cenou jednotlivých modelů.

zdroj: techinasia.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)