Xiaomi chystá expanzi na západ – podniklo první krok

micom

Už od chvíle kdy Xiaomi přetáhlo z “googlího” Android týmu vice prezidenta Huga Barru, bylo jasné, že nemá v plánu zůstal lokálním čínským výrobcem, ale expandovat směrem na západ. Od té doby uplynulo již sedm měsíců a Xiaomi nyní podniklo první krok ke svému zvětšování. Zaregistrovalo si internetovou doménu Mi.com.

Xiaomi Mi3

Možná vás napadlo, proč zní název pouze Mi a ne rovnou Xiaomi. Odpoveď je poměrně zajímavá. Z výzkumu vyplývá, že označení Xiaomi je pro mnoho lidí těžké k zapamatování. Především pak anglicky mluvící populace si hůře pamatuje slova začínající písmenem “X”. Pro na západě neznámou značku by i takovýto detail mohl být limitující. Nehledě na to, že spousta z nás a spousta anglicky mluvících osob ani neví, jak název správně vyslovit. Ještě nedávno jsem ho četl jako “xiaomi” načež jsem se dozvěděl, že správná výslovnost je “šaomi”. Podobná nejistota panuje i v angličtině. Sám Hugo Barra vysvětlil, že Xiaomi zní v angličtině trochu jako “show me”. Více ale připomíná “shower me”.

micom

Přesně z těchto důvodů má doména název pouze Mi.com. Zajímavostí také je, že společnost za doménu musela zaplatit 3,6 milionů dolarů, což z ní dělá nejdražší doménu koupenou čínskou společností a 17. nejdražší na světě.

Vlastníte nějaký “shower me” telefon?

Zdroj: TNW

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)