Xiaomi Black Shark 3 a 3 Pro oficiálně: nekompromisní bestie se skvělým displejem a ultrarychlým nabíjením

xiaomi black shark 3 pro

Xiaomi právě oficiálně oznámilo dva nové smartphony, které jsou svými funkcemi zaměřeny primárně na hráče her – Black Shark 3 a Black Shark 3 Pro. Jako první je můžeme očekávat tradičně v Číně, přičemž později se dostanou také na globální trh, jako je tomu u řady Black Shark zvykem. Co tedy telefony nabídnou?

Xiaomi Black Shark 3 Pro oficiálně

Verze Pro nabízí větší 7,1″ QHD OLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Samplovací frekvence je pak 270 Hz, tudíž vůbec nejvyšší na světě. Uvnitř pak nalezneme čipset Qualcomm Snapdragon 865 a snad není třeba dodávat, že se zde nachází také 5G modem. Procesoru sekunduje buď 8 nebo 12 GB operační paměti, ovšem pouze vyšší varianta disponuje nejnovějšími LPDDR5 paměťmi. Na výběr je pouze 256 GB verze.

Na zadní straně nalezneme 64 megapixelový fotoaparát se světelností f/1,8, ultraširokoúhlý fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů a nechybí ani snímač hloubky ostrosti. A teď to nejlepší. Pro varianta přichází s masivní 5 000 mAh baterií, který podporuje ultrarychlé 65W nabíjení. Xiaomi tvrdí, že je nabíječka schopna telefon doplnit na 100% za pouhých 38 minut. Pokud jste zrovna uprostřed hraní a nechcete, aby vám překážel klasický kabel, můžete využít magnetické nabíječky, která podporuje 18W nabíjení. Nechybí samozřejmě ani vyskakovací fyzické triggery, přičemž společnost slibuje minimálně 300 000 vyskočení bez toho, aniž by se telefon poškodil.

Xiaomi Black Shark 3

Klasická verze Xiaomi Black Shark 3 se na první pohled od Pro varianty příliš neliší. Pokud se však podíváme pozorněji, zjistíme, že se zde nachází menší 6,67″ displej s Full HD + rozlišením, ovšem 90 Hz frekvence se nachází i v tomto modelu. Rozdíl je také v baterii, která má kapacitu 4 720 mAh. Další rozdíl pak najdeme ve variantách. Můžeme si vybrat z 8 GB RAM / 128 GB úložiště, 12 GB RAM / 128 GB úložiště či 12 GB RAM / 256 GB úložiště. Zbytek je pak v podstatě shodný, jako u Pro modelu.

Klasický model je nabízen ve třech barevných variantách – Lightning Black, Armor Grey a Star Silver, zatímco Pro model dostal pouze dvě barvy – Armor Grey a Phantom Black. Black Shark 3 bude dostupný již od 6. března a to za 3 499 CNY (8 GB RAM / 128 GB), což je 11 500 korun bez daně. Black Shark 3 Pro pak přijde na trh 17. března a to za cenu 4 699 CNY, tedy asi 15 500 korun bez daně. (8 GB RAM / 256 GB). Na globální trh mají telefony zavítat v dubnu.

Jak se vám líbí Xiami Black Shark 3 a 3 Pro?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)