TOPlist

Xiaomi Amazfit Nexo recenze: zajímavé a levné hodinky. Co nám na nich tedy vadí?

amazfit nexo recenze

Hodinky Amazfit Nexo sice na trhu už nějaký čas jsou, přesto jsme se je rozhodli vyzkoušet a přinést vám na ně recenzi. Kromě toho, že se jedná o poměrně zajímavý kus hardwaru jsou nyní navíc v zajímavé slevě a dají se pořídit za pár tisíc. Huami se rozhodlo vydat stejné hodinky pod jinými pseudonymy – Amazfit Nexo a Amazfit Verge 2. Na našem trhu se hodinky prodávají právě jako Amazfit Nexo, říkejme jim tedy takhle. V dnešní recenzi si tedy povíme, zda dávají hodinky po slevě smysl a případně komu.

Obsah recenze

Obsah balení Amazfit Nexo

Obsah balení tradičně ničím nepřekvapí. Po otevřené papírové krabičky na nás vykoukne ještě jedna, která se mimochodem celkem špatně vysouvá. Poté, co se vám to povede spatříte samotné hodinky, které můžete jednoduše vyndat. Po odklopení obalu se dostanete k další krabičce, kde na vás čekají manuály a nabíjecí kabel bez adaptéru. To však není u chytrých hodinek ničím překvapivým a přítomnost adaptéru u tohoto typu elektroniky je spíše vzácností. Jinak nečekejte žádný náhradní řemínek, ten si budete muset dokoupit zvlášť.

 • Hodinky Amazfit Nexo
 • manuály
 • nabíjecí kabel s cívkou

Design a zpracování

Asi největší kontroverzi u hodinek Amazfit Nexo vzbuzuje právě design. Hodinky jsou totiž poměrně tlusté a tento fakt ani nijak nezakrývají. Je to spíše naopak. Pásek hodinek je totiž umístěn skoro až zespodu hodinek, takže tloušťka těla vynikne ještě více. V některých situacích jsme měli i problém obléct si s hodinkami bundu či mikinu. Jinak za nás ale není design tak špatný, jak se všude píše. Jedná se o minimalistické a na svou cenu velice dobře zpracované hodinky, které mohou vypadat třeba s nějakým černým milánským páskem velice zajímavě.

 • mikrokrystalický zirkon
 • zvýšená odolnost proti škrábancům

Když už jsme u toho zpracování, chvilku u něj zůstaneme. Dle oficiálního webu jsou hodinky zpracovány z mikrokrystalického zirkonia a rám hodinek je leštěn po dobu až 35 dnů. Materiál se pak vyrábí ve speciální peci a to až za teploty 1400 stupňů. Hlavní výhodou má být zvýšená ochrana před poškrábáním, ke kterému může prý dojít u běžného hliníku mnohem snadněji. Potvrdit to sice nemůžeme, ovšem souhlasíme, že je kvalita zpracování na velmi dobré úrovni. Také nás překvapilo, jak dobře si tělo poradí s otisky prstů, které se na něm i přes jeho lesklost absolutně nevyskytují. Zde tedy Huami rozhodně chválíme.

Displej Amazfit Nexo

Displej je alespoň dle našeho názoru tím, čím Amazfit Nexo vynikají. Pojďme ale nejdříve ke specifikacím. Jedná se o 1,39″ AMOLED panel s rozlišením 454 x 454 pixelů, což nám dává parádní jemnost 326 pixelů na palec. Displej je 2.5D a má úhel 175 stupňů. Působí tak o něco prémiověji a svajpování po hodinkách je tak příjemnější. V nastavení si můžete nastavit tzv. second hand display, který je obdobou Alaways-On displeje a zobrazuje čas. Ocenili jsme také možnost automatického jasu, který fungoval po většinu času spolehlivě. Díky AMOLED panelu jsou barvy velmi živé, displej více než dostatečně čitelný a hlavně díky dobrému rozlišení nadprůměrně ostrý. To, co nás ale zaujalo zdaleka nejvíce je věc, kterou bychom sami nečekali.

 • 1,39″ AMOLED panel
 • 454 x 454 pixelů
 • 2.5D, 175 stupňů
 • Corning Gorilla Glass 3

O ochranu se stará sklo Corning Gorilla Glass 3, které je za nás do chytrých hodinek naprosto ideální. Používání hodinek je totiž velice příjemné a to právě díky tomuto sklu. Je totiž velmi hladké a tak po něm sjíždí prst naprosto přirozeně. Možná to může znít jako maličkost, ovšem celkový uživatelský zážitek to pozvedává o úroveň dále. Žádný jiný displej u hodinek, a to počítáme Huawei Watch GT2, Apple Watch ale třeba i TicWatch se nám neovládal tak dobře, jako právě ten u Amazfit Nexo. Displeji tedy nemáme absolutně co vytknout. Dobrá práce.

Operační systém Amazfit Nexo

Huami se rozhodlo, že namísto toho, aby do hodinek dalo možnost přijímat/vytáčet hovory z telefonu, nasadí do něj LTE. To je skvělý nápad..jenže u nás je k ničemu. Bohužel i přesto, že máme LTE variantu hodinek u nás eSIM nefunguje. Hodinky mají vestavěný mikrofon i reproduktor, který u nás nijak nevyužijeme a to je věc, která nás opravdu štvala. Čekali jsme, že budou hodinky umět klasické handsfree přes Bluetooth, ještě když jsme na nich viděli naše telefonní kontakty, které si hodinky evidentně umí stáhnout. To je za nás fakt škoda.

Hodinky používají systém hodnocení zdraví Huami-PAI, který je ve světě poměrně dosti chválený. K jeho vyhodnocení potřebují hodinky vaše denní tréninky, sledování srdeční frekvence a poté vám dokáží dát poměrně dosti relevantní data. V hodinkách máme na výběr sledování 10 různých režimů s podporou GPS. Jedná se o klasický způsob sledování, jako třeba na fitness náramku. Patří sem běh, chůze, cyklistika, fotbal nebo skákání. S plaváním vzhledem k voděodolnosti pouze do určité hloubky nepočítejte. Naopak nás potěšilo interní 1 GB úložiště. Do hodinek si tak můžete nahrát hudbu či podcasty a nepotřebujete k tomu telefon.

Zepp(formerly Amazfit)
Zepp(formerly Amazfit)

Za zmínku stojí také sledování spánku, které není nijak extra podrobné a kvůli poměrně tlustému tělu hodinek není spaní s hodinkami nijak extra příjemné. Na základní sledování to však bohatě stačí. Amazfit Nexo dokáží automaticky rozpoznat, kdy jste usnuli a sledují po celou noc váš spánek. Dále jsou zde aplikace počasí, minutka, budík a kompas. Co nás překvapilo hned při prvním spuštění byl fakt, že při svajpnutí na pravou stranu se vám nezobrazí tréninky, srdeční frekvence či jiné komplikace, ale začnou se měnit ciferníky. To je dosti kritizovaná věc se kterou souhlasíme. Moc nechápeme, proč to není nastavené stejně, jako například u Amazfit GTR, kde je to řešené mnohem lépe.

Hardware Amazfit Nexo

 • Qualcomm Snapdragon Wear 2500
 • 512 MB RAM
 • 1 GB interní úložiště

V hodinkách tiká čipset Qualcomm Snapdragon Wear 2500, kterému dopomáhá 512 MB RAM. Nejedná se sice o ten nejnovější čipset, ovšem s výkonem nemáme nejmenší problém. Díky nenáročnosti operačního systému běhají hodinky velice svižně a animace jsou z 99 % plynulé. Uživatelský zážitek je tedy díky tomu mnohem lepší, jelikož hodinky v této cenové relaci zpravidla úplně plynulé nebývají. Kdyby se Huami rozhodlo nacpat do hodinek nějaký lepší čipset, bylo by to za nás skoro až plýtvání, jelikož i model Snapdragon 2500 má u tohoto systému výkonu na rozdávání. Co nás ale mrzí je absence NFC. Je však otázkou, zda by nám v České republice k něčemu bylo.

Výdrž baterie

V hodinkách je 420 mAh baterie a výdrž je věc, která je u každého poměrně individuální, zvlášť v případě těchto hodinek. Pokud je budete využívat pouze jako zobrazovadlo notifikací a času, jsou schopné vydržet klidně i tři dny. Na druhou stranu pokud budete často cvičit, sledovat srdeční aktivitu a spánek, nedostanete se na delší výdrž než 24 hodin. To je poměrně zklamání, zejména pak ve srovnání s ostatními hodinkami od Amazfit. Osobně si myslíme, že jednou z hlavních příčin bude náročnější displej, který je sice krásný, ale bere si svou daň. Nabíjení z 0 na 100 % trvá pak asi 1 hodinu a 20 minut, takže nic hrozného.

Aplikace

Pro propojení hodinek slouží aplikace Zepp od Huami. Po zapnutí hodinek stačí namířit na QR kód a hodinky se během několika málo sekund spárují s telefonem. Samotná aplikace je pak skvělá. Je přehledná, lze si na ní nastavit spoustu různých uzpůsobení a dle nás se jedná o jednu z vůbec nejlepších aplikací u chytrých hodinek. Potěšila nás také možnost spočítat si svůj kondiční věk nebo třeba nastavení různých cílů jako spálené kalorie, počet naspaných hodin nebo ušlé kroky.

Cena a dostupnost Amazfit Nexo

Hodinky Amazfit Nexo jsou dostupné na většině českých e-shopů v černé a bílé barevné variantě. Aktuálně jsou ve slevě z 4 490 Kč na 2 990 Kč.

Resumé

Je tu za nás velice smutný závěr. Hodinky Amazfit Nexo jako takové jsou podle nás velice povedené, ovšem u nás v Česku ani po slevě nedávají příliš smysl. Jejich hlavní výhodou je totiž eSIM a LTE, což u nás prostě nevyužijete. Navíc nemají NFC, takže si s nimi nezaplatíte. Jako takové jsou hodinky skvělé. Mají dostatek výkonu, parádní AMOLED displej i přehlednou aplikaci, ale těch zásadních mínusů je zkrátka více. Pokud s hodinkami pouze sportujete a stačí vám základní funkce, rozhodně vám udělají dobrou službu. Jestliže však prahnete po NFC platbách či dokonce volání, zde příliš nepochodíte.

Klady

+ nádherný a ostrý AMOLED displej
+ svižný operační systém
+ dostatečný výkon
+ interní 1 GB úložiště na hudbu

+ skvělá aplikace Zepp
+ zajímavá cena

Zápory

– pouze pasivní notifikace
– průměrná výdrž baterie
– chybí handsfree hovory

Hodnocení redakce: 50 / 100 %

Jak se vám líbí hodinky Amazfit Nexo?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)