XBrowser: Rychlý prohlížeč do 1 MB? Je to možné!

xbrowser náhled

Nabídka internetových prohlížečů pro Android je více než pestrá. Většina z nás volí mezi těmi nejznámějšími – ať už kvůli funkcím nebo reputaci a jménu. Chrome, Firefox, Opera a integrovaný Android prohlížeč jednoznačně nad celým výběrem kralují. Proč však nedat šanci nováčkovi XBrowser, který nejen že se vejde do 1 MB, navíc neobtěžuje aktivitou na pozadí.

Mini prohlížeč XBrowser nabízí rychlé procházení webu

Jednoduchý prohlížeč XBrowser se možná nepochlubí těmi nejvyšperkovanějšími funkcemi, rozhodně však zaujme svou velikostí a jednoduchostí prohlížení webových stránek. Odstraněním různých nepotřebných funkcí, povolení a pozlátek se XBrowser dostává na zajímavou velikost 1 MB. Dobrá optimalizace se navíc postará o rychlejší procházení webu a stránky lze navíc i uložit offline.

Offline ukládání obsahu není problém

Mini prohlížeč obsahuje přehledné nastavení, které se pyšní například nočním režimem, anonymním módem a dalšími zajímavými funkcemi. Úsporu dat zajistí nastavení načítání obrázků – lze si vybrat mezi automatickým načítáním, načítáním pouze na Wi-Fi, nebo celkovým zákazem obrázků. Vzhled lze rovněž dotvořit k obrazu svému, a to hned v několika rovinách – přes font, vyhledávací lištu až po skrytí systémového notifikačního panelu.

Potěšila nás funkce offline ukládání celých stránek společně s jejich grafikou. Články nebo jakýkoli jiný obsah si tak stačí jediným tlačítkem uložit na pozdější přečtení přímo v prohlížeči i bez signálu. Pokud jste položku v offline seznamu už přečetli, prohlížeč ji označí a můžete ji smazat.

Tuna oprávnění? Na to zapomeňte

Oprávnění aplikace jsou rovněž přínosným plusem pro ty, kteří si na podobné zásahy aplikací dávají pozor. XBrowser žádá pouze tři oprávnění a rozhodně není z těch, který by sosal data na pozadí nebo svou skrytou aktivitou pomalu ukusoval procenta baterie.

Fastest Mini Browser
Fastest Mini Browser
Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)