Používáte WinRAR? Obsahuje nebezpečnou díru, stáhněte si aktualizaci!

winrar chyba
  • WinRAR obsahuje velmi nebezpečnou bezpečnostní hrozbu
  • Hackeři mohou ve vašem počítači na dálku spustit škodlivý kód
  • Co nejdříve byste si měli stáhnout aktualizovanou verzi

Zpráva o nové zranitelnosti v oblíbeném archivačním softwaru WinRAR vyvolala v uživatelích značnou nejistotu. Významný bezpečnostní expert působící v rámci iniciativy Zero Day Initiative, upozornil na možnost vzdáleného spuštění škodlivého kódu na počítačích s Windows.

Zranitelnost CVE-2023-40477, která postihuje nástroj WinRAR, byla identifikována jako potenciálně velmi nebezpečná, dostala konkrétně stupeň 7,8 bodu z 10 možných. Útočníci mohou využít tento bezpečnostní nedostatek k odesílání škodlivých příloh ve formátu RAR, je celkem jedno jestli přes e-mail, sociální sítě nebo cokoliv jiného. Stačí, aby ji uživatel otevřel, škodlivý kód se následně spustí a problém je na světě.

Chyba byla ve skutečnosti objevena už na začátku června, ale zveřejněna byla až 17. srpna, aby měli uživatelé dostatek času na stažení nové verze a útočníci tak neměli prostor k využití této hrozby. Pokud WinRAR používáte, měli byste jednat co nejrychleji. Oficiální web nástroje nabízí už od 10. srpna aktualizovanou verzi programu WinRAR 6.23, která už by měla být v pořádku.

Už máte staženou novou verzi WinRARu?

Zdroj: thehackernews

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)