Windows 7 na telefonu s Androidem? Asus ZenFone 2 to dokáže

asus-zenfone-2-windows

Přístroje s Androidem si spousta uživatelů oblíbila také díky velkému množství úprav, které zahrnují i změnu systému. Oblíbené jsou různé neoficiální verze ROM (například MIUI či CyanogenMod), ale mnohdy jdou vývojáři až za tyto hranice – přinesou do telefonu s Androidem úplně jiný systém. Skvělou ukázkou je legendární smartphone HTC HD2, který přišel s Windows Mobile, ale dočkal se i spolehlivé ROM s Androidem či třeba Windows Phone a další. U novějších telefonů se podobná “zvěrstva” příliš neobjevují, jsou ale výjimky. Jednou z nich je Asus ZenFone 2 (model se 4 GB RAM), na kterém se podařilo spustit systém Windows 7 a 8. Tento husarský kousek se povedl uživateli XDA s přezdívkou “ycavan”, který přinesl rovněž návod, jak vlastně do telefonu tento systém nainstalovat. K dispozici je rovněž video běhu systému.

Windows na telefonu Asus ZenFone 2

Zenfone 2 Qemu-KVM kernel running Windows, rendered with aSpice

Zenfone 2 Qemu-KVM kernel running Windows, rendered with aSpice

Stejnou metodou by mohl být na telefonu spuštěn také systém Windows 8 či 10. V každém případě se ale jedná spíše o zajímavost, než že by “počítačová verze Windows” měla na mobilním telefonu uplatnění.

asus-zenfone-2-windows 2

zdroj: gizchina.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)