TOPlist

Máte počítač s Windows 11? Pokud se chcete vyhnout problémům, nestahujte tuto aktualizaci

naštvaný muž windows 11 notebook
  • Windows 11 trápí nepříjemné problémy spojené s novou aktualizací Moment 5
  • Uživatelé nemohou update nainstalovat a když ano, zobrazuje se jim „bílá obrazovka smrti“
  • V neposlední řadě jsou hlášeny také potíže s probuzením z režimu spánku

Aktualizace Moment 5 pro Windows 11, která se začala šířit minulý týden, sice přináší novinky a vylepšení, ale bohužel je pro některé uživatele spíše zdrojem frustrace. Setkávají se s několika nepříjemnými závadami, včetně „bílé obrazovky smrti“ a selhání instalace. To je mimochodem problém, který Microsoft trápí už dlouho a očividně se jej nepodařilo vyřešit ani s novým updatem. Jestliže tedy potřebujete s počítačem pracovat na denní bázi a aktualizaci už máte k dispozici, na vašem místě bych ještě chvilku počkal.

A jak že se vlastně problémy projevují? Někteří uživatelé se nemohou aktualizaci označovanou Moment 5 nainstalovat. Proces aktualizace se zasekne a zobrazí se chybový kód (většinou 0x800705b9), při opětovném pokusu je situace stejná. Když už se povede aktualizaci nainstalovat, začne se projevovat tzv. bílá obrazovka smrti.

windows bílá obrazovka smrti

Počítat sice funguje, můžete hýbat s kurzorem myši, ale to je tak všechno. Namísto průvodce nastavením Windows, na vás čeká jen bílá plocha a počítač je potřeba restartovat. Na fórech a Redditu jsme se však dozvěděli, že z nějakého důvodu pomáhá spustit počítač bez připojení k internetu. Pokud tak učiníte, s bílou obrazovkou se nesetkáte.

Uživatelé hlásí také potíže s probuzením počítače z režimu spánku. Monitor se prý často nezapne a celý systém je zamrzlý, opět si musíte vystačit jen s restartem.

Microsoft zatím oficiálně tyto problémy nepotvrdil, ale vzhledem k faktu, že potíže komplikují každodenní práci a stěžuje si na ně velké množství uživatelů, je v zájmu redmondského korporátu, aby začal co nejrychleji jednat.

Také vás trápí problémy s Moment 5 aktualizací?

Zdroj: Reddit, TechRadar, answers.microsoft

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)