Jak zabudovat Wi-Fi hotspot do starého auta?

zte-mobley-hotspot

Řada současných automobilů nabízí Wi-Fi hotspot, prostřednictvím kterého můžete k internetu připojit několik zařízení, která čerpají data z mobilní sítě prostřednictvím vložené SIM karty. Postupně tato výbava sice proniká z nejvyšších tříd i do dostupnějších vozů, i tak se s ní stále setkáváme spíše sporadicky. Co když by si chtěl vybavit Wi-Fi hotspotem svého miláčka na čtyřech kolech i majitel staršího vozu? Tak zřejmě nějakou takovou otázku si položili zaměstnanci amerického operátora AT&T a svým zákazníkům tak přinášejí ve spolupráci s čínským ZTE zařízení nazvané ZTE Mobley.

ZTE Mobley je totiž zařízení, které si uživatel zapojí do OBD-II rozhraní svého automobilu. OBD-II představuje běžné automobilové rozhraní, známé též jako “diagnostická zástrčka”, které naleznete v drtivé většině aut vyrobených po roce 1996. Do ZTE Mobley pak dáte klasickou SIM kartu s datovým tarifem a rázem si ve vašem automobilu může mobilního internetu sdíleného skrze Wi-Fi síť užívat až 5 uživatelů současně. K internetu se zařízení připojí prostřednictvím až 4G LTE sítě.

Bohužel, jak jistě řada z vás tuší, vzhledem k tomu, že se jedná o nabídku amerického operátora AT&T, u nás si na tento automobilový hotspot musíte nechat zajít chuť. ZTE Mobley však není zdaleka jediné podobné zařízení, zmínit můžeme například Vinli, které bylo zafinancováno pomocí kampaně na crowdfundigovém serveru indiegogo a které navíc zastane funkci základní diagnostiky a vaše auto přiblíží autu chytrému.

Ocenili byste Wi-Fi hotspot i ve vašem automobilu?

 

Zdroj: PhoneArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)