WhatsApp ulehčil zapnutí skupinového hovoru. Strop jsou 4 účastníci

WhatsApp skupinové hovory nová tlačítka

Nejpopulárnější komunkátor na světě přichází s novinkou, které usnadní spouštění hromadných hlasových či video hovorů. Týká se to konverzací, které mají maximálně čtyři účastníky. Doposud bylo možné spustit ve skupině volání tak, že uživatel manuálně vybral ve skupině maximálně tři lidi. A to platilo i pro případ, kdy měla skupina čtyři a méně členů. Aplikace nyní nabízí dvě nové ikony, přes které jde v takto malé skupině audio či video hovor spustit rovnou z hlavní obrazovky komunikace. Nejde tedy o žádnou převratnou novinku, jen o příjemnou změnu v uživatelském prostředí. Pro iOS uživatele už je tato nová možnost pro skupinové hovory ve WhatsApp komunikátoru od verze v2.20.40. K Android uživatelům aktualizace aplikace s touto možností putuje postupně.

WhatsApp skupinové hovory nove ikony

Zmíněné ikony se objevují automaticky právě podle počtu lidí ve skupině. Jakmile je jejich počet větší než čtyři WhatsApp tato tlačítka pro skupinové hovory nezobrazí. Také je potřeba myslet na to, že takto spuštěný hovor se vždy týká všech účastníků ve skupině. Pokud jste v ní tedy čtyři a chcete volat jen ve třech, je potřeba spustit jednoduchý hovor s jedním účastníkem a pak dalšího přidat. Nová funkce ve WhatsAppu neumí účastníky při zahajování hovoru vylučovat.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Bude pro vás tato novinka užitečná?

Zdroj: 91mobiles

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)