Do aplikace WhatsApp míří užitečné šifrované zálohování

WhatsApp šifrované zálohování

Kromě několika velmi významných novinek, mezi které patří zejména spouštění služby na více zařízeních naráz, připravili vývojáři aplikace WhatsApp jednu méně opěvovanou a očekávanou, nicméně z hlediska soukromí velmi užitečnou funkci. Nejpoužívanější komunikátor na světě dostává šifrované zálohování. V praxi to znamená, že obsah konverzací, který se rozhodnete uschovat v cloudovém úložišti, bude “zamčený” proti neautorizovanému přečtení.

WhatsApp šifrované zálohování screen

Šifrované zálohování bude fungovat tak, že pro jeho zapnutí a následně i používání při jakékoli záloze či obnově bude potřeba zadat heslo. To prý bude naprosto privátní a uložené jen v telefonu. Nebude jej tedy znát ani provozovatel aplikace či třetí strany. K dispozici bude také vygenerovaný šifrovací klíč s podobnými podmínkami. Pokud o něj uživatel přijde, nikdo mu už s “otevřením” dat nepomůže.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Novinku se zatím povedlo redakci WABetaInfo najít v poslední testovací verzi 2.21.15.5 WhatsApp aplikace. K běžným uživatelům by se snad měla dostat v následujících týdnech.

Jak často využíváte v aplikacích zálohy dat?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)