WhatsApp chce nabízet svým uživatelům půjčky

Whatssap chce nabízet půjčky

Komunikátor má ambice na rozjetí finanční služby s nabídkou WhatsApp půjčky pro uživatele. Začít chce na svém momentálně největším trhu – v Indii. Facebookem vlastněná společnost už má finanční nástroj Pay určený pro mobilní platby. WhatsApp také nedávno v Indii spustil službu pro objednávání jídla z okolních obchodů. Tato služba zatím běží v testovacím provozu pro omezenou skupinu uživatelů.

Indické zákony nicméně zakazují firmě WhatsApp půjčky poskytovat. Služba se tedy neobejde bez podpory existujících finančních institucí. Facebook tento krok na svém blogu okomentoval slovy: “Našim cílem je umožnit nové příležitosti pro byznys všech velikostí, zvláště více než 60 milionů malých byznysů v Indii”.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Indie je pro WhatsApp půjčky největším trhem na světě. Žije zde 20% z 2 miliard aktivních uživatelů tohoto komunikačního nástroje. Vlastník WhatsAppu Facebook oznámil investici 5,7 miliardy amerických dolarů do indického internetového gigantu Jio. Tím získal podíl 9,9%, což z něj udělalo největšího minoritního vlastníka této společnosti. Podle vyjádření vedení firmy Jio se očekává, že tento krok “urychlí digitální transformaci Indie”. WhatsApp bude proto své nové služby testovat právě ve spolupráci s Jio. Tato firma už sice má svou finanční instituci Jio Payments Bank, půjčky ale zatím neposkytuje.

Využili byste WhatsApp půjčky?

Zdroj: Independent.co.uk

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)