TOPlist

WhatsApp dostává po dlouhém čekání nový vzhled. Nabízí mimo jiné i vylepšený tmavý režim

whatsapp aktualizace prostredi
  • WhatsApp přináší dlouho očekávaný nový design všem uživatelům
  • Nabízí několik vylepšení v čele s novou navigační lištou
  • Změněny byly ale také ikony a tmavý režim

WhatsApp, populární platforma pro zasílání zpráv, se chystá už delší dobu na oživení designu a další vylepšení. Ty se dostanou jak na Android, tak iOS. Aktualizace se v současné době rozšiřuje na obě platformy a nabízí modernější vzhled a intuitivnější uživatelské rozhraní.

Jednou z nejvýraznějších změn je nová spodní navigační lišta pro Android. Nahrazuje dosavadní horní nabídku a rozděluje funkce do čtyř ikon: chaty, aktuality, komunity a hovory. Meta mimo jiné očekává, že toto zjednodušení zpříjemní navigaci a usnadní používání aplikace jednou rukou.

whatsapp design over years

Aplikace se dočkala také celkového osvěžení barevného schématu. Po údajném „důkladném testování 35 variant“ se vývojáři rozhodli pro sytější odstíny, které mají být méně namáhavé pro oči v tmavém prostředí. Tmavý režim aplikace byl v tomto ohledu taktéž upraven a je o jeden odstín tmavší. Kromě výše uvedených změn se dočkaly aktualizace i ikony v aplikaci a výchozí pozadí v chatech má nyní modernější vzhled.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Uživatelé jablíček se můžou těšit na zjednodušené sdílení fotografií a videí. Nové rozhraní pro přílohy nahrazuje nabídku na celé obrazovce kompaktnějším rozbalovacím panelem, díky němuž budete mít snadný přístup k odesílání fotografií, videí a dalších souborů.

whatsapp nová aktualizace

Aktuálně by mělo být nové prostředí k dispozici většině uživatelům. Pakliže jej ještě nemáte, zkuste WhatsApp aktualizovat.

Jak se vám zamlouvá nový vzhled aplikace WhatsApp?

Zdroj: WhatsApp

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)