WhatsApp zavádí Komunity a velké novinky pro skupiny

WhatsApp skupiny Komunity novinky

Vývojáři populární chatovací aplikace WhatsApp před několika hodinami oznámili velké změny pro komunikaci ve větších skupinách uživatelů. V prvé řadě byly představeny nové Komunity, které mají zastřešovat jednu či více skupin do větších celků. Například v hierarchii škola – třídy nebo sportovní klub – týmy. Kromě této pokročilé struktury bylo oficiálně oznámeno také několik významných novinek pro skupiny. Mnohé již byly očekávány.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

V čem budou jiné WhatsApp skupiny?

  • Reakce: Ve službě WhatsApp bude umožněno reagovat prostřednictvím emoji. Lidé tak budou moct rychle sdílet svůj názor, aniž by zahlcovali chat novými zprávami.
  • Odstranění zpráv správcem: Správci skupin budou moct odstranit pochybné či jinak problematické zprávy z chatů všech uživatelů.
  • Sdílení souborů: Zvýší se objem sdílených dat a přijde podpora pro soubory o velikosti až 2 GB. Lidé tak budou moci snáze spolupracovat na projektech.
  • Konferenční hlasové hovory: Představen bude hlasový hovor až pro 32 lidí, který zahájíte jediným klepnutím, ve zbrusu novém provedení.

Zmíněné funkce budou spuštěny v následujících týdnech. Provozovatelé WhatsAppu dodávají, že komunikace ve skupinách i v celých Komunitách bude standardně šifrovaná.

Které novinky vás zaujaly nejvíc?

Zdroj: WhatsApp

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)