Aby z WhatsAppu nic neuniklo: Jak zašifrovat i zálohy chatů?

WhatsApp koncové šifrování záloh

Komunikátor WhatsApp všem uživatelům oficiálně zpřístupňuje již dříve objevené a diskutované koncové šifrování záloh. To v případě zapnutí zajišťuje, že obsah konverzací je při uložení do cloudu bezpečně zamknut a není možné jej ve vzdáleném úložišti běžně číst. Bokem zálohovaný obsah tak má stejnou úroveň ochrany soukromí jako samotné konverzace v aplikaci. Podle níže přiloženého jednoduchého návodu můžete tuto novinku zapnout.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

WhatsApp a koncové šifrování záloh

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Klepněte na Chaty > Zálohování chatů > Koncové šifrování záloh.
  3. Klepněte na Pokračovat a řiďte se pokyny pro vytvoření nového hesla či klíče.
  4. Klepněte na Hotovo a vyčkejte, až bude v aplikaci WhatsApp připravena záloha opatřená koncovým šifrováním. Je možné, že bude nutné vaše zařízení připojit do nabíječky.
WhatsApp koncové šifrování záloh ukázka

Je možné, že novinku zatím v aplikaci neuvidíte a budete muset počkat na novější verzi. K zálohování pak WhatsApp ještě upozorňuje, že pokud přijdete o své chaty a zapomenete heslo či klíč, zálohu nebude možné obnovit. Na stejném místě se funkce také vypíná.

Kolik toho přes den napíšete přes WhatsApp?

Zdroj: WhatsApp

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)