WhatsApp si chce udobřit uživatele, spouští hovory na PC

WhatsApp hovory z počítače

WhatsApp začal minulý rok v prosinci testovat funkci hovorů a videohovorů na počítačích. V tu dobu šlo pouze o beta verzi pro úzký okruh uživatelů. Beta verze se nyní mění na plnohodnotný nástroj počítačové aplikace. WhatsApp od nynějška umožní hovory a videohovory z počítače. Půjde vlastně o možnost volání napříč všemi zařízeními, které v sobě WhatsApp obsahují. Hovory na počítačích budou šifrované způsobem end-to-end.

To znamená, že WhatsApp a Facebook by neměli být schopní vaše hovory vidět ani slyšet, což jsou samozřejmě sliby, které uživatelé několikrát slyšeli, ale zrovna dvakrát jim nikdo nevěřil. Na druhou stranu nová funkce WhatsAppu na PC má opravdu jednoduché používání. Před používám počítačové verze WhatsAppu, musíte vlastnit účet na mobilním zařízení. Následně stačí nainstalovat aplikaci pro počítač, ověřit vaší identitu a můžete začít využívat PC verzi sociální sítě.

Nová funkce WhatsAppu na PC (Mac a Windows 10) bude z počátku podporovat pouze individuální hovory. WhatsApp slibuje, že počítačovou aplikace rozšíří i o skupinové hovory a videohovory někdy v budoucnu. Platforma ale zatím neposkytla žádné doplňující informace, kdy konkrétně se rozšíření dočkáme.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Jsou pro vás WhatsApp hovory z počítače užitečné?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)