WhatsApp obsahuje kritickou bezpečnostní chybu. Tentokrát jsou v hlavní roli MP4

whatsapp bezpečnostní chyba mp4

Aplikace WhatsApp se v poslední době stává oblíbeným terčem hackerů. Populární komunikační služba zaznamenala v minulosti nejrůznější problémy s krádeží dat a napadáním systému. Nyní vydává WhatsApp, respektive Facebook oficiální prohlášení ohledně kritické chyby, která se týká souborů s koncovkou MP4.

Na vině je speciálně upravený MP4 soubor, do kterého vloží potenciální hacker kód, který vede k DoS útoku (Denial-of-service attack), nebo může dokonce zahájit spuštění kódu vzdáleně. K takovému dálkovému útoku navíc není třeba žádné ověřování. Společnost řadí chybu mezi kritickou a to z toho důvodu, že může mít velmi závažné důsledky.

whatsapp mp4 chyba

Chyba se nachází ve WhatsApp verzích 2.19.274 jak pro iOS, tak pro Android. Pokud používáte WhatsApp i na Windows, týká se to verze 2.25.3 a starších. Hackeři, kteří tento kód zneužijí mohou ohrozit data a získat informace o uživatelích, které napadnou. Naštěstí na tuto chybu přišel interní tým WhatsApp, který se zabývá internetovou bezpečností. Ten zatím nebyl oficiálně nikým zneužit, což je pozitivní zpráva. Pokud tak používáte některou ze starších verzí WhatsApp, doporučujeme co nejdříve stáhnout aktualizaci.

Co říkáte na to, že může WhatsApp ohrozit MP4 soubor?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)