Weather Poster: Chytrý papírový plakát, který každý den ukáže aktuální počasí

chytry papirovy plakat daily weather

Chytré displeje nejsou nic nového. Výrobci se je snaží integrovat například do zrcadel, vidět můžeme i chytré asistenty s displejem, nebo různé využití E-ink displeje. Weather Poster je ale něco jiného. Jde o chytrý plakát z opravdového papíru, který se dokáže automaticky měnit podle počasí venku.

Weather Poster je chytrý papírový plakát s předpovědí počasí

Novinka od designéra se jménem Oli Woods a společnosti Typified má za cíl vytvořit “chytrý displej”, který je zároveň umělecké dílo a může se používat jako obraz na stěně, aniž by obtěžoval. Jak už název napovídá, Weather Poster dělá pouze jednu věc – předpovídá počasí, přesněji ukazuje denní předpověď. Nezobrazuje žádné extra detailní informace. Rozdělen je do čtyř částí podle času od 8:00 do 20:00. Ke každému času jsou celkem tři ikony, které se mění podle aktuálních dat z internetu. Právě jednoduchost je druhým prodejním tahákem.

weather poster zmena pocasi

Jak už jsme psali výše, slouží i jako klasický obraz, který byste si chtěli pověsit na zeď i bez chytrých funkcí, protože se vám líbí. Zajímavé je na tom to, že se používá klasický papír. Nicméně je na něj nanesen tepelně citlivý inkoust. Následně získává z internetu data pomocí Wi-Fi a příslušnou ikonu rozsvítí tím, že se inkoust zahřeje. Jedná se o jednoduché spojení analogových a digitálních spojení, i když mnohem detailnější data můžete mít v telefonu, PC i třeba hodinkách.

Typified Weather Poster – Zoomed In

Typified Weather Poster - Zoomed In

Chytrý papírový plakát je dostupný na crowdfundingovém serveru Kickstarter. A i když vypadá velmi dobře, je tu problém. A to ve vysoké ceně. Za plakát požadují 134 dolarů, což je v přepočtu s DPH cca 3 600 Kč. V ceně je k dispozici i předplatné předpovědi na dva roky. Po této době budete muset platit každý rok 7,5 dolarů, v přepočtu s dph 205 Kč za přístup k předpovědi počasí. Dostupný má být v červenci 2019.

Jak se vám líbí Weather Poster? Je to podle vás dobrý nápad?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)