Google prý chystá pro Wear OS dvě své významné aplikace

Wear OS aplikace Gmail Kalendář Google

Používání chytrých hodinek se systémem Wear OS bude nejspíš velmi brzy opět o něco příjemnější a praktičtější. Nedávné úniky hovoří o tom, že se Google rozhodl pro toto prostředí na míru vytvořit aplikace Kalendář a Gmail. Ačkoli se již informace z těchto dvou nástrojů na displeji hodinek zprostředkovaně zobrazují a funguje i jakési základní zadávání, rozhodně nejde o ideální řešení. Toho se prý firma pokusí dosáhnout právě vydáním nativních aplikací.

Kalendář Google je v hodinkách s Wear OS reprezentován dlaždicí Agenda, která ale pouze ukazuje nadcházející události. Navíc jen na tři dny dopředu. Případné vkládání událostí se provádí hlasově přes Asistenta. Nová aplikace by mohla mimo jiné přinést třeba i rozdělení událostí do týdnů a měsíců, jak jsme zvyklí v mobilech, tabletech nebo na PC.

V případě Gmailu jsou hodinky ještě více omezené. Uživatel může jen nahlížet na příchozí zprávy a jakákoli další interakce se musí uskutečnit na mobilu či tabletu. Inbox dokonce ani nemá historii, takže pokud uživatel smaže notifikaci, už se k ní nemá jak vrátit. Aplikace Gmail pro Wear OS by měla zajistit mnohem bohatší správu pošty. Oba zmíněné nástroje se již údajně interně testují v Pixel Watch.

Které další Google aplikace vám chybí ve Wear OS?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)