Waze pod palbou New Yorské policie – co se jim nelíbí?

Waze vs. newyorská policie

Mobilní aplikace Waze patří mezi neoblíbenější online navigace mezi uživateli. Kromě spolehlivého výpočtu trasy je oblíbená především díky neustále aktuálním informacím z dopravy. Kromě kolon a nebezpečí na silnici mezi ně patří i nahlášené policejní hlídky a radary, což se nelíbí policii města New York.

Co se nelíbí New Yorské policii?

Při používání aplikace Waze se často můžeme setkat s upozorněním na policejní hlídku. To se dokonce rozlišuje na několik tipů – radar, hlídka a nebo hlídka v protisměru. Tyto upozornění vkládají sami uživatelé, kteří hlídku uvidí a v aplikaci nahlásí. To samé platí pro hlídku s radarem, takže vás Waze při navigování dokonce umí upozornit, že jedete moc rychle a měli by jste zpomalit. Policii v New Yorku se nelíbí to, že uživatelů kromě pouhého nahlášení místa hlídky, také přidávají informaci, na co je hlídka zaměřena – rychlost, alkohol a nebo drogy. Řidiči, kterým by mohla způsobit kontrola problémy, objíždějí hlídky bočními ulicemi, aby se vyhnuli pokutě či horšímu postihu.

Jak chce policie Waze zastavit?

Společnost Google, která je vlastníkem aplikace Waze obdržela od New Yorské policie oficiální dopis, ve kterém požaduje odstranění těchto upozornění na mapě. Policie argumentuje tím, že upozornění na mapě mohou přispět k ohrožování ostatních řidičů. Dokonce Google obviňuje, že se tím vlastně podílí na napomáhání zločinu.

Jaká byla odpověď Google?

Odpověď Googlu na sebe nenechala dlouho čekat. Google uvedl, že šíření informací o poloze hlídek a radarů je dobrovolné a aplikace Waze k tomu uživatele nenutí. Mimo jiné uvedl, že zveřejnění polohy radaru přináší zvýšení bezpečnosti, protože řidiči opravdu sníží rychlost a jedou v měřeným místech pomaleji.

Ochránil vás někdy Waze před pokutou?

Zdroj: nytimes.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (13)