Waze nově upozorní na kluzké silnice a sněhové kalamity

waze winter nová aktualizace na zimu

Krutá zima je vždy pro řidiče tvrdým oříškem. Mezi neustálými návaly sněhu, větru, deště a ledu, který pravidelně pokrývá silnici máte téměř vždy jistotu, že budete jezdit v ne úplně příznivých podmínkách. Zdá se, že si toho aplikace Waze všimla, jelikož ohlásila novou funkci: upozornění na sníh, které bude aplikace hlásit v případě, že rozpozná neodklizené, kluzké či neposolené silnice.

Řidiči, kteří si všimnou, že je na silnici kluzko či cestu komplikují jiné přírodní jevy mohou pomocí hlášení o nebezpečnosti v aplikaci upozornit ostatní uživatele. Varování se pak objeví v jízdním pruhu stejně jako již existující ostatní hlášení o nehodách či stavbách. To uživatelům poskytuje čas připravit se na nepříjemné podmínky.

Google sice zlepšil hlášení incidentů a Google Mapy jsou tak v tomto směru opravdu dobré. Jelikož však Waze zase přišel s něčím novým, bude přece trochu vhodnější volbou před následujícím zimním obdobím.

Waze: navigace a doprava
Waze: navigace a doprava

Jak se vám líbí, že Waze upozorní na kluzké silnice a jiné jevy?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)