Waze se dočká velké novinky. Navigace bude podporovat Asistent Google

waze asistenta google

Během úvodu Google I/O se společnost na chvíli rozpovídala i o aplikaci Waze. Během následujících týdnů totiž oblíbenou navigaci rozšíří podpora Asistenta Google. Díky tomu se bude dát ovládat hlasem. Využití to najde hlavně při nahlašování událostí při řízení.

Navigace Waze se v následujících rozšíří o Asistenta Google

V rámci diskuze o novinkách v Asistentu Google, byla zmíněna i podpora pro navigaci Waze, která je stále hodně oblíbená. A to i v České republice. Bohužel v Česku opět narazíme na to, že Asistent Google nepodporuje češtinu. V první řadě, pokud budete chtít využívat ovládání Waze hlasem, budete muset mluvit anglicky, případně v jiném rozšířeném jazyku, který Asistent podporuje.

Mnoho informací o integraci nemáme. Google oznámil, že funkce bude přidána v následujících týdnech a umožní ovládání navigace bez nutnosti používat ruce. A to včetně informování o událostech na silnici. Dá se očekávat, že integrace bude velmi podobná jako v Mapách Google, kde se můžete ptát na místa, kde chcete aktivovat navigaci, benzínové pumpy a jiná místa v okolí, hledání alternativních cest atd.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Těšíte se na podporu Google Assistant v navigaci Waze?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)