Menu

Vodafone varuje: Pozor na nebezpečná zahraniční čísla

Vodafone na svých webových stránkách varuje nad hrozbou. V těchto dnech zaznamenali vyšší počet prozvánění z různých telefonních čísel se zahraniční předvolbou. Hlavně z exotických zemí. Na tato zahraniční čísla nevolejte zpět.

Pozor na zahraniční čísla. Nevolejte zpátky na ně

Tomuto podvodnému prozvánění se říká “wangiri” a moc se mu nedá zamezit. Podvodníci zkoušejí čísla náhodně, takže se můžou dovolat každému. Pokud vás prozvoní, tak nevolejte zpátky, jde o zpoplatněný hovor, vzhledem k tomu, že jde o hovor do zahraničí. Jde o čísla s předvolbami exotických zemí jako je +225, +247, +211, +678 atd.

zahranicni cisla vodafone

V případě, že hovor stihnete přijmout, tak se nic neděje. Za příchozí hovory se totiž nic neplatí, pokud jste v ČR nebo EU. Vodafone situaci monitoruje a podvodná čísla blokuje, aby se na ně nedalo volat zpátky. Čísla se ale mění, takže není jednoduché všechna blokovat. I v redakci nám v posledních dnech tato čísla několikrát prozváněla.

Prozváněla vás v poslední době exotická zahraniční čísla?

Zdroj: vodafone.cz

 

Komentáře

SkyblockJeSuper

Fjuro 4

7.4.2018 20:18

Stačí stáhnout Nevolejte.cz a od všech máte 100% pokoj. Stačí si v nastavení aplikace vybrat, aby když vám zavolá zahraniční číslo, tak aby vám jej aplikace blokovala. Pokud to nechcete, stačí mít zaplou jen základní ochranu a z 80% máte pokoj. Pokud vám nějaké takovéto číslo zavolá, stačí ho jen přidat do blacklistu a když si ho přidá alespoň jeden další uživatel aplikace, tak ho aplikace bude blokovat i normálně. Stručně: pokud chcete mít blokovaných alespoň 80% nevyžádaných hovorů, stáhněte si Nevolejte.cz.

Janantosovsky

Stringo 3

7.4.2018 20:24

Pokud nemám číslo uložené v seznamu a náhodou u telefonu nejsem a nezvednu příchozí hovor, zásadně zpět nevolám. Pokud někdo něco potřebuje, zavolá mi znovu. I já to tak dělám, pokud se někomu nedovolám a potřebuji se mu dovolat, zavolám mu znovu.

Hakus

hakus -3

7.4.2018 20:27

Dík za zveřejněnou radu.
Dobrá rada nad zlato, jak říkavala moje babička.
Hakus

Aidamos

Adam Radiměřský 4

7.4.2018 20:45

Používám aplikaci Můžu to zvednout? a mám klid: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mistergroup.muzutozvednout

Skrisa

skrisa 0

8.4.2018 1:29

Ja vcera stihl zvednout +211178921209 a byly tam nejaky decka jakokdyby v openspace a pak zacal mluvit automat a uz jsem to tipl. Jsem rad, ze pisete, ze jsem vyvazl bez poplatku. Lehce jsem stresoval. Diks

Radim_hanousek

Radim Hanousek -22

8.4.2018 9:57

Jo me otravovalo toto: +247077034
Skoda ze nema clovek dotycnou osobu pred sebou… Nebylo by to jen u vzduchem chlazene tecky.

Kulichoid

kulichoid 148

8.4.2018 17:18

To: skrisa
Tak ono platit za zvednutí hovoru snad ani technicky nejde (když jste s českým číslem v ČR). Jinak mi to přijde podobný jako nevolat zpět na čísla začínající číslicí 9. Stačí být pozorný. Obecně platí, že v bezpečnosti je nejslabším článkem sám uživatel.

Hurvajs.Spejblu

Hurvajs.Spejblu 11

8.4.2018 20:06

Pokud chcete klid v duši, platby třetím stranám apod. se dají zablokovat u operátora.

Radeg

radeg 33

9.4.2018 5:09

@Hurvajs.Spejblu:
Ale hovor na zahraniční číslo není platba třetí osobě ve smyslu jak to popisuješ, Ty klide v duši.

MaXi

MaXi 0

9.4.2018 8:13

tohle je jeste dobry, na to staci nebyt trubka a nevolat zpet… ale me uz nejakou dobu otravuje nejaka zahranicni firma, nevim poradne co chce, ale vetsinou se shani po tom samem cloveku, nacez jsem odpovidal, ze maji spatne cislo a rad bych aby si ho odebrali ze systemu (posledni dobou uz jsem tak slusny nebyl a od te doby je zatim klid), ale hovory se porad opakovaly, z ruznych cisel, z ruznych zemi, vzdy chteli tehoz cloveka… nejaky napad jak se necemu takovemu branit? blokovani hovoru je jen castecne reseni a z pracovnich duvodu nemuzu blokovat proste vsechny zahranicni cisla, navic parkrat volali i z ceskeho cisla, da se takove jednani nekam hlasit? jenze krome cisla vlastne vubec zadne informace k nahlaseni nemam, to mi prijde jako malo… hadam, ze se nekdo nekde zaregistroval a bud zadal spatne svoje cislo nebo si ho proste vymyslel…

RSS (komentáře k článku)