Vodafone vám po překročení FUP automaticky naúčtuje navýšení

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Český mobilní trh prodělal v průběhu několika minulých let zcela zásadní proměnu. K zákazníkům se konečně dostaly neomezené tarify za rozumné ceny. Nyní je ale léto, což většinou znamená různé výhody pro zákazníky. Některé výhodné opravdu jsou, jiné bohužel ne.

Vodafone-logo

Nyní přišla společnost Vodafone s “modernizací portfolia služeb”. Modernizace bohužel ne vždy znamená zjednodušení či zlepšení služeb a v tomto případě je potřeba si dát opravdový pozor. Na konci léta, přesněji 13. září 2014, proběhne změna nastavení internetu. Doposud se zákazníkům mobilního internetu snížila po vyčerpání datového limitu (FUP) rychlost připojení na 20 kb/s. Nyní se tato pravidla změní.

Po vyčerpání datového limitu se zákazníkům nově data nezpomalí, ale automaticky se aktivuje služba “Data nad rámec balíčku“. To znamená, že se objem dat automaticky navýší o 50 až 250 MB, v závislosti na tarifu. Cena přitom bude 49 Kč. Tato služba půjde vypnout pomocí internetové samoobsluhy

„Nechceme nadále snižovat pozitivní zkušenost zákazníků drastickým zpomalením rychlosti. Je to podobné, jako kdybychom zákazníkům záměrně rušili kvalitu hovoru po vyčerpání minut v balíčku,“ říká Petr Dvořák.

Pokud tedy vlastníte mobilní připojení od společnosti Vodafone, tak si na tuto změnu dejte určitě pozor. Mohla by vás totiž velmi nepříjemně překvapit.

Na cenu služby “Data nad rámec balíčku” se můžete podívat na obrázku níže.

Vodafone FUP

Co říkáte na podobné změny v nastavení služeb? Jste zákazníky Vodafone?

Zdroj: Tisková zpráva.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (65)