Vodafone ukázal vlastní lokátor Curb. V něčem předčí ostatní

Vodafone Curb lokátor

Samsung má svůj Galaxy SmartTag, Apple prodává AirTag, testovali jsme třeba i FixedSmile a spousty dalších lokátorů všemožných značek i neznaček najdete třeba i na AliExpressu. Do zástupu firem, které zákazníkům nabízejí malý přívěsek pro hledání cenností či mazlíčků, se nyní přidává také operátor Vodafone. Jeho zařízení, které oficiálně seženete i na českém trhu, nese jméno Curb a v jedné věci je výjimečné. Kombinuje totiž hned čtyři komunikační a lokační standardy, aby bylo hledání co nejefektivnější a nejúspěšnější.

“Vodafone Curb umí udat svou polohu nejen s pomocí technologie Bluetooth nebo Wi-Fi, jak je u jiných zařízení na trhu běžné, ale pracuje i s GPS a zároveň mobilní sítí, a to díky zabudované SIM kartě. Právě kombinace všech technologií v malém zařízení, které funguje na baterii až 7 dní, je na trhu ojedinělá a pomáhá předejít tomu, aby se lokátor dostal do „hluchého místa“ bez signálu,” popisuje operátor.

Vodafone Curb – vypátrá zatoulaného psa i ztracené věci

Vodafone Curb  -  vypátrá zatoulaného psa i ztracené věci

Novinka má tvar válce s průměrem 4 centimetry, výškou 1,5 centimetru a hmotností příjemných 30 gramů. Lokátor lze díky plastovému klipu snadno přichytit na psí obojek, je také odolný proti vniknutí vody nebo prachu (plní normu IP67). Umí také pracovat v rámci virtuálního ohradníku. Veškeré sledování, hledání i nastavování se přitom provádí přes aplikaci. Pořizovací cena Vodafone Curb je 1177 korun. Za připojení zabudované SIM se pak platí 69 korun měsíčně.

Používáte nějaký zmíněný lokátor? Který?

Zdroj: TZ Vodafone

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)