Vodafone Smart X9: Nový nejvýkonnější telefon z vlastní stáje

Vodavone Smart X9

Vodafone před časem představil dva telefony z vlastní produkce – Smart N9 a N9 Lite. Jednalo se primárně o lowendové telefony. Operátor nyní zabral a představuje nový, vyšší model – Vodafone Smart X9, který nese vyšší ambice s cenovkou 4577 Kč. Podaří se mu prorazit v nabité kategorii vstupního mainstreamu?

Vodafone Smart X9 bude nejrychlejším vlastním telefonem od červeného operátora.

Samotný telefon se dostane do prodeje na začátku října. To tedy dělá zhruba tři měsíce od uvedení jeho starších sourozenců Smart N9 a N9 Lite. Na první pohled můžeme vidět menší rámečky a tmavé barevné zpracování. Za zmínku stojí fakt, že telefon za svůj vzhled získal ocenění Red Dot Design Award. Oznámena byla jen jedna barevná varianta – černá. FHD+ displej má moderní poměr stran 18:9 s úhlopříčkou 5,7 palců. Srdcem telefonu je osmijádrový Snapdragon 450 vyráběný 14nm technologií. Tomu sekunduje 3 GB operační paměti a 32 GB úložiště. To lze rozšířit pomocí microSD karty o dalších 256 GB.

Vodafone Smart X9 představení

Na zadní straně se nachází duální fotoaparát se snímači s rozlišením 16 + 5 Mpix. Pod čočkami fotoaparátů najdeme výkonný blesk. Telefon podporuje Bokeh, Auto HDR, Slow motion, Super noční režim a širokoúhlé selfie. Čtečka otisků prstů je umístěna klasicky na zádech. Telefon podporuje VoLTE a nabízí i podporu volání přes Wi-Fi. Oproti předchůdcům, kteří běží na ořezaném Androidu Go, běží Smart X9 na běžném Androidu 8.1 Oreo.

Vodafone nabízí své modely přehledně naceněné v postupných cenových kategoriích. Smart N9 Lite stojí lidových 2501 Kč, Smart N9 vyjde na 3501 Kč a novinka Smart X9 začne na 4577 Kč. Tato cenovka ale zároveň telefon řadí do velmi konkurenčního prostředí. Dokáže novinka v konkurenci obstát?

Jak se vám novinka líbí? Obstojí Vodafone Smart X9 v konkurenci zavedených výrobců?

Zdroj: TZ

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)