Český Vodafone je prý na prodej. Zájem má ČEZ. Vznikl by státní operátor?

Vodafone ČEZ prodej

Česká pobočka mobilního operátora Vodafone je prý na prodej. Zájem koupit Vodafone má údajně polostátní energetický kolos ČEZ. Pokud by se prodej českého Vodafone skutečně realizoval, tak by se nejspíš jednalo o zemětřesení na českém mobilním trhu. Vznikne případným prodejem Vodafonu nový státní operátor?

Vodafone nedávno pohltil UPC a stal se tak i významným poskytovatelem pevného internetového připojení. Podle informací Hospodářských novin je teď pro změnu na stole prodej českého Vodafone polostátnímu energetickému gigantu ČEZ. Energetická firma již v současnosti provozuje virtuálního operátora a v minulosti se spekulovalo i o jejím možném zapojení do aukce kmitočtů pro 5G sítě.

Vodafone vysilac

Vodafone vydal prohlášení, že s ČEZem probíhají jednání o „různých variantách možné strategické spolupráce“. O prodej celého českého Vodafone se prý aktuálně nejedná, ale vyjádření firem je v těchto věcech vždy třeba brát s rezervou. Kdokoliv si pamatuje neslavnou éru státní firmy Telecom, tak bude nejspíš na pozoru. ČEZ je totiž ze 70% vlastněný státem prostřednictvím ministerstva financí. Rozhodnuto by prý mělo být do léta.

Co si myslíte o možném prodeji českého Vodafone polostátnímu ČEZu?

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)