Vodafone kupuje UPC: Celkově vyjde obchod roku na 18,4 miliardy eur

vodafone kupuje upc česká republika

To, o čem se v posledních týdnech spekulovalo, se dnes stalo skutečností. Skupina Vodafone Group dnes odkoupila Unitymedia GmbH v Německu. Vodafone tak přebírá aktivity skupiny Liberty Global, do které spadá UPC Česká republika, UPC Magyarország, a UPC Romania. Celkově je hodnota této transakce 18,4 miliardy.

UPC Česká republika bude patřit pod Vodafone

Vodafone tímto odkupem získá UPC, které je největším operátorem kabelových sítí v Česku s 1,5 milionem připojených domácností. Díky tomu si Vodafone rozšíří vysokorychlostní síť nové generace na 33% domácností. Zároveň se tím zvětší dostupnost tzv. konvergovaných služeb, pod které spadají mobilní sítě, vysokorychlostní internet a kabelová televize.

vodafone upc koupe

„Budeme i nadále nabízet našim zákazníkům ty nejlepší služby a férový zákaznický přístup”, říká Petr Dvořák, generální ředitel Vodafone Czech Republic, a dodává: „Tato transakce nám umožní obohatit nabídku konvergovaných služeb a podpořit rozvoj vysokorychlostních sítí a digitální ekonomiky České republiky.”

Momentálně přijde na řadu přezkum a schválení ze strany Evropské komise. K ukončení procesu a uzavření obchodu by mělo dojít v polovině příštího roku. Mimo jiné se Vodafone stane mnohem větším konkurentem společnosti T-Mobile, kde bude moct červený operátor nabízet zajímavé vysokorychlostní připojení k internetu a televizi.

Vítáte to, že UPC bude patřit pod Vodafone?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)