TOPlist

Vodafone hlásí 5G pokrytí už pro polovinu Čechů. Je i u vás?

Vodafone 5G pokrytí ČR signál polovina

Český Vodafone před několika hodinami ohlásil, že v průběhu listopadu byla již polovina české populace pokryta moderním 5G signálem. Přístup k této síti nyní mají nejčerstvěji například obyvatelé Karviné, Domažlic, Aše, Českého Těšína, Prostějova, Vsetína nebo Břeclavi. Operátor již přenosy páté generace obstaral 252 měst i řadu menších obcí a je v tuto chvíli stále nejrychlejší z velké české trojky. Více než půlka lidí v ČR tak může u tohoto operátora za běžného provozu využívat přenosové rychlosti v řádu stovek Mb/s.

Vodafone 5G

Vodafone začal 5G signál poprvé vysílat 1. října loňského roku. Skrze Dynamic Spectrum Sharing alias sdílené frekvenční spektrum a díky technologii Single RAN dokáže na jednom kmitočtovém přídělu obsluhovat současně 5G a 4G/LTE zákazníky. Tento operátor má náskok i díky tomu, že jako první začal vypínat 3G vysílače a obsazovat nově uvolněné frekvence. Podrobné pokrytí nejmodernějším signálem od Vodafone si můžete prohlédnout v jeho interaktivní mapě.

Jak je na tom vaše okolí s 5G od Vodafone?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)