vivo Y30 Standard Edition oficiálně představen. Nabízí velkou baterii i nízkou cenu

nový mobil vivo

Společnost vivo oficiálně představilo model Y30 Standard Edition. Modely Y30 či Y20 jsme mohli vidět již v květnu, respektive v říjnu, ovšem tento model přichází se změnami, které se týkají ceny, ale i použitého hardwaru.

vivo Y30 Standard Edition oficiálně

Přední stranu telefonu pokrývá 6,51″ LCD panel s HD+ rozlišením a narušuje jej kapkovitý výřez s 8 MPx selfie kamerkou. Nelze spoléhat na vyšší obnovovací frekvenci, tady je standardních 60 Hz. Na zadní straně se pak nachází 13 MPx hlavní fotoaparát, 2 MPx hloubkový a 2 MPx makro senzor. Potěší však 5 000 mAh baterie, která podporuje 10 W nabíjení. V kombinaci s poměrně nenáročným čipsetem MediaTek Helio P35, kterému dopomáhá 6 GB RAM by se mohlo jednat o celkem zajímavou výdrž.

Systémem je již tradiční Funtouch OS 10.5, který je postavený na Androidu 10. Telefon podporuje odemykání obličejem, ovšem jistější bude čtečka otisků prstů v power tlačítku. Pro data pak poslouží 128 GB úložiště, které je však možné rozšířit pomocí microSD karet. vivo Y30 Standard Edition bude prodáván ve dvou barevných variantách a to za cenu 1398 CNY, tedy asi 4 600 korun.

Co říkáte na nový vivo telefon?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)