Telefon s odpojitelnou kamerou, kterou lze použít samostatně. Nový koncept od Vivo.

Vivo odpojitelna kamera

Výrobci telefonů se v posledních letech předhání v inovacích fotoaparátů. Nejnovější koncept od Vivo ukazuje, jak by mohla selfie kamera telefonu fungovat i samostatně mimo tělo zařízení. K čemu všemu lze takový fotoaparát použít?

Výrobce smartphonů Vivo se stává jedním z lídrů v nových konceptech designu telefonů. Před časem představil první telefon s přední selfie kamerou plně schovanou pod displejem. Ještě dříve stejná společnost představila první telefon s „vyskakovací“ selfie kamerou schovanou v telefonu. Nyní přichází s možná ještě odvážnějším nápadem. Nový koncept ukazuje telefon s odpojitelnou selfie kamerou, kterou lze používat samostatně. Stejně jako u jednoho z předchůdců je kamera vysouvací. Tentokrát je ale pravděpodobně přichycená nějakým druhem magnetického konektoru. Kameru tak lze jednoduše odpojit od těla telefonu a použít samostatně.

Kamera má prý několik módů pro zvýšení stability obrazu a optimalizaci úložiště. Kamera je tak prý vhodná pro použití při sportu nebo při chůzi. Vivo se nejspíš snaží vytvořit jakousi „nano GoPro“ kameru. Odpojený fotoaparát lze také na dálku ovládat hlasem. Vivo získalo za tento koncept prestižní cenu za design Red Dot Design Award, tak můžeme říct, že se nejedná jen o nějaký šílený render. Výrobce už také v minulosti prokázal, že svoje ambiciózní koncepty dokáže přenést do sériové výroby.

Využili byste odpojitelnou kameru u vašeho telefonu?

Zdroj: androidauthority

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)