Telefon Vernee Apollo zná svou cenu: Pořiďte si Force Touch, 6 GB RAM a čistý Android

Vernee-Apollo

Když se Vernee Apollo před týdnem představilo, zaujalo nás svou skvělou papírovou výbavou, ale nedozvěděli jsme se cenu, která by mohla jeho prodeje výrazně omezit nebo naopak navýšit. Už při představení jsme doufali, že společnost Vernee nenasadí cenu zbytečně vysoko. Když loni začínalo LeTV, cenu nasadilo příjemně nízko a dle toho se jeho modely i prodávají. Nebudeme chodit dál kolem horké čase, Vernee si to cenou také nepokazí.

Specifikace: Force Touch, 6 GB RAM a čistý Android

I když jste o Vernee Apollo pravděpodobně již slyšeli, stručně si ho připomeneme. Po stránce designu se Apollo velice podobá některým modelům od společnosti Huawei. Zásluhu na tom má celokovové tělo. Procesorem se stane Helio X20 od MediaTeku, interní paměť nabídne 128 GB, RAM rekordních 6 GB. Displej bude mít úhlopříčku 5,5 palce, QHD rozlišení a Force Touch. Hlavní fotoaparát s dvojicí diod bude mít rozlišení 21 Mpx a senzor IMX230 od Sony, přední pak 8 Mpx. Na zadní straně najdete i čtečku otisků prstů. Na té spodní naleznete USB-C. Mezi velká lákadla bude jistě patřit čistý Android Marshmallow.

Příjemná cena, bohužel ještě stoupne

Vernee nasadilo cenu příjemně nízko, to už jsme si řekli, na čínském trhu si budete moct high-endový model Apollo pořídit za $399 (9 700 Kč bez DPH). Samozřejmě, než se tento model dostane do České republiky (a jestli oficiálně vůbec), jeho cena stoupne, ale i tak bude mnohem podbízivější než osvědčená konkurence.

vernee-Thor-and-Apollo Chystaný model střední třídy Thor. Vernee Apollo

Zdržení kvůli procesoru

Jelikož má Apollo procesor MediaTek Helio X20, bude dostupný až v příštím měsíci. O dostupnosti čipu Helio X20 jsme již psali. Sestává z deseti jader, z nichž dvě jsou výkonná, čtyři úsporná a další čtyři určená na středně těžkou zátěž. Toto řešení má hlavně zlepšit výdrž baterie a optimalizovat výkon tak, aby byl rovnoměrně distribuován ve všech situacích.

Koupili byste si Vernee Apollo nebo kupujete jen zavedené značky?

Zdroj: Neowin.net

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)