Nechcete stát ve frontě? Google vám prozradí, jaká je situace

google_nechcete_stat_ve_fronte_ico

Většina restaurací, obchodů a dalších institucí má větší či menší výkyvy návštěvnosti v průběhu dne. V některých hodinách budete odbaveni hned, v jiných si naopak počkáte. Pokud nechcete stát ve frontě, jistě vám přijde vhod funkce, kterou Google hodlá zakomponovat do výsledků svého vyhledávání.

Určité náznaky připravované funkce již nějaký ten čas najdete v Mapách Google a webovém vyhledávání jako Oblíbené časy. Graf ukazuje, kdy je v jednotlivých dnech a hodinách v podniku nejvíce návštěvníků/zákazníků. Informace je k dispozici pro obchody, restaurace a některé další typy zařízení.

Budete stát ve frontě? Google vám to prozradí!

Bývalý (a z pochopitelných důvodů nejmenovaný) zaměstnanec Googlu poskytl serveru Android Police snímek obrazovky, na kterém je vidět plánované vylepšení této funkce. Nově provedení má v grafu odrážet aktuální situaci, což můžete na snímku níže vidět v podobě nadpisu LIVE a textu “Not too busy.” Podle zdroje se jedná o obrázek z testovacího sestavení, určeného pouze pro interní účely. Pokud bude funkce zprovozněna v této podobě, budete se moci podívat, jak plno je aktuálně třeba ve vaší oblíbené restauraci, v obchodě nebo na poště. Data přitom pocházejí ze stejného online sledování, jaké slouží například k zobrazení průjezdnosti silničních komunikací.

V tuto chvíli není jisté, kdy ani, zda hodlá Google uvést tuto funkci do praxe. Zákazníci by ji ale jistě ocenili, neboť by se přímo z výsledků vyhledávání dozvěděli, zda budou muset stát ve frontě, nebo jestli jejich odbavení proběhne rychle a plynule.

Google vám pomůže, abyste nestáli ve frontě Google vám pomůže, abyste nestáli ve frontě

Co na připravovanou funkci říkáte? Vnímáte ji jako užitečnou? Vydal se Google správnou cestou? Budete ji využívat v praxi, až (respektive pokud) bude oficiálně dostupná všem? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)