Uživatelé za Q3 2020 utratili v aplikacích nejvíce peněz. Kolik jste utratili vy?

Uživatelé za Q3 2020 utratili nejvíce peněz

Uživatelé po celém světě za Q3 2020 utratili nejvíce peněz ze všech kvartálů. Celkově za červenec, srpen a září strávilo v aplikacích 180 miliard hodin, což je dle údajů App Annie nárůst o 25 %. Nejpoužívanější aplikací je jednoznačně Facebook, následuje WhatsApp, Messenger a Instagram. Dále se na seznamu nachází Amazon, Twitter, Netflix, Spotify a TikTok.

Uživatelé za Q3 2020 utratili nejvíce peněz

TikTok je mimochodem dle App Annie druhá nejvýnosnější aplikace. Lidé ale v aplikacích také více utráceli a za toto období padlo v aplikacích a hrách více než 28 miliard dolarů, což je o 20 % více, než v předchozím roce. Je zajímavé, že 18 miliard z této částky pochází z jablečného App Store. Uživatelé si také během tohoto období stáhli přes 33 miliard nových aplikací, z toho bylo 25 miliard z Google Play a 9 miliard z App Store.

Obchod Play má hry a aplikace poměrně vyvážené. 45 % bylo her, 55 % jiných aplikací, zatímco u App Store tvoří hry pouze 30 %. Nejvíce se pochopitelně utratilo za různé předplatné.

Kolik jste za toto období utratili za aplikace vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)