Uživatelé Outlooku a Google Apps mohou snadněji komunikovat skrze Hangouts

Uživatelé Outlooku a Google Apps mohou snadněji komunikovat skrze Hangout

Google uvolnil rozšíření (“plugin”) pro uživatele Google Apps, kteří používají Microsoft Outlook, skrze nějž lze snadněji využívat Google Hangouts k pořádání konferenčních videohovorů. Uživatel tak může zahájit, nebo se připojit k hovoru Google Hangouts přímo z kalendáře nebo e-mailového klienta MS Outlooku – zásadní podmínkou je ale používání Google Apps.

Uživatelé Outlooku a Google Apps mohou snadněji komunikovat skrze Hangout Uživatelé Outlooku a Google Apps mohou snadněji komunikovat skrze Hangout

Jestliže můžete a chcete tuto funkci využívat, musíte si v první řadě stáhnout rozšíření Hangouts Plugin for Microsoft Outlook, které je aktuálně dostupné ve verzi 1.0.52.0. Systémové požadavky vypadají následovně:

  • Google Apps for Business/Google Apps for Education/Google Apps for Government.
  • Windows 7 (32 i 64 bit)/Windows 8 (32 i 64 bit).
  • Microsoft Outlook 2007 SP2/Microsoft Outlook 2010 (32 i 64 bit)/Microsoft Outlook 2013® (32 i 64 bit).
  • Administrátorská práva k systému.

Po instalaci se v nabídce objeví dvě nové ikony, které vám umožní naplánovat nový Hangout přímo z Outlooku, kam můžete pozvat další účastníky – uživatele, kteří mají účty Google Apps ve stejné doméně. Budete se také moci zapojit do hovoru kliknutím na odkaz připojení k místnosti. Samotná komunikace probíhá obvyklým způsobem ve výchozím webovém prohlížeči.

Pro více informací o používání Google Hangouts v aplikaci Outlook doporučujeme navštívit stránku oficiální podpory Pro více informací o používání Google Hangouts v aplikaci Outlook doporučujeme navštívit stránku oficiální podpory

Pro více informací o používání Google Hangouts v aplikaci Outlook doporučujeme navštívit stránku oficiální podpory Google.

Zdroje: Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)