TOPlist

Unikly podrobnější specifikace připravovaného HTC One X+

htc_ikona

Jak už patrně víte, HTC připravuje na středu 19. září tiskovou konferenci. Ta by se měla uskutečnit v New Yorku a očekává se, že na ni, kromě telefonů s Windows Phone 8, představí také novou vlajkovou loď – One X+. O specifikaci tohoto zařízení se spekuluje již od poloviny prázdnin, kdy unikl údajný screenshot z benchmarku Nenamark 2. Podle něj by měl One X+ disponovat čtyřjádrovým procesorem Tegra 3 na 1,7 GHz, displejem s rozlišením 1280 x 720 bodů a Androidem 4.1.1 Jelly Bean.

V pátek se ale na Twitteru jednoho z vývojářů z komunity XDA Developers objevily další podrobnosti. Samozřejmě může jít o naprostý výmysl, nicméně jmenovaný má v očích mnoha zahraničních médií renomé důvěryhodného zdroje.

Nuže, Football4PDA tvrdí, že One X+ bude mít jako operační systém Android 4.1 Jelly Bean s grafickou nadstavbou HTC Sense ve verzi 4.5. Zajímavě to vypadá s procesorem – čtyřjádrové Tegře AP37 3 běžící na 1,6 GHz, přičemž v režimu jednoho jádra by taktovací frekvence mohla vyšplhat až na 1,7 GHz. Počítá se s víceméně standardním gigabajtem operační paměti a 32 GB interního úložiště.

Tweet s údajnými specifikacemi dle Football4PDA

Tweet s údajnými specifikacemi dle Football4PDA

Rozměry zařízení budou 134,36 x 69,9 x 9,3 mm a hmotnost 129 gramů (One X váží 130 gramů a jeho rozměry jsou 134,4 x 69,9 x 8,9 mm). U displeje můžeme zatím vycházet pouze z již zmiňovaného výsledku benchmarku, takže předpokládejme, že bude mít rozlišení 1280 x 720 bodů. Mluví se o úhlopříčce 4,7 palce, jako má stávající One X.

Server AndroidSPIN dále předpokládá, že telefon nebude mít vyměnitelnou baterii s kapacitou jen 1 800 mAh (stejně tenká Motorola nabídne akumulátor s kapacitou 2530 mAh) a nebude ho možné osadit paměťovou kartou.

Samozřejmě víceméně anonymní tweet nelze brát jako oficiální ohlášení, nicméně zahraniční média uvedené informace poměrně živelně reportují dál s tím, že jde o z minulosti několikrát ověřený zdroj. Zda to nakonec bude pravda, to se dozvíme už za týden.

Zdroje: AndroidSPIN, Engadget, Pocket-lint, Talk Android, Android Community, Android Phone Fans, Android Authority a AndroidPIT.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)