Menu

V mobilní verzi Chrome už si také zobrazíte uložená hesla

V nejnovější verzi prohlížeče Google Chrome pro Android se objevila jedna novinka, kterou už roky můžeme vidět na počítači. Chrome verze 62 přináší možnost zobrazit si uložená hesla přímo v aplikaci.

Uložená hesla už si zobrazíte i v mobilním Chrome

Pokud jste v Chrome prohlížeči přihlášeni Google účtem, tak si můžete ukládat přihlašovací údaje včetně hesel, aby tak další přihlášení proběhlo mnohem rychleji. Zatímco v dřívějších verzích mobilního Chrome jste mohli vidět pouze přihlašovací jméno a web, tak od Chrome 62 již uvidíte rovnou i heslo. K heslům se dostanete přes nastavení Chrome, kde najdete položku “Uložená hesla”.

Nově se také můžou stránky, uživatelská jména i hesla kopírovat do schránky. Díky této novince tak odpadá nutnost chodit na stránku passwords.google.com, kde jsou všechna hesla uložená spojená s Google účtem. Pokud jde o bezpečnost, tak se nemusíte bát, že nezvaným lidem bude stačit jen to, aby vám otevřeli prohlížeč a zapsali si všechna hesla. Pokud kliknete na odhalení hesla, otevře se bezpečnostní obrazovka, kde se musí zadat heslo nebo třeba otisk prstu.

Nejedná se o velkou novinku, která by se využívala každý den, ale jednou za čas se hodí. Aktualizace zatím není dostupná ve stabilní verzi pro všechny, postupně se uvolňuje. Například ale taková betaverze Chrome již tuhle funkci má.

Chrome Beta
Chrome Beta
Developer: Google LLC
Price: Free

Používáte často ukládání hesel od Googlu?

Zdroj: androidauthority.com

 

 

Komentáře

memu

29.10.2017 19:58

V chrome Canary to je už peeeekne dlho a mnoho noviniek, o ktorých sa tu bude písať o týždne neskôr.

RSS (komentáře k článku)