Nebaví vás čekat na silnici? Události v Google Mapách prozradí kde si dát pozor

události v google mapách

Google Mapy jsou jednou z celosvětově nejvyužívanějších aplikací z Google Play Store a to i díky navigaci. Při samotné jízdě můžeme oznamovat aktuální dopravní situaci. Tyto události v Google Mapách mají pomoci ostatním řidičům na silnici. Mohli jsme oznamovat radary, nehody nebo kolony. Google chce tyto možnosti ještě rozšířit.

Kromě výše zmíněných událostí do Google Map už přibylo oznámení o stavebních pracích na silnici, a to není zdaleka vše. Už od tohoto týdne by měly celosvětově přibýt i oznámení jako uzavření jízdních pruhů, objekt na silnici nebo třeba odstavená vozidla.

Abychom události v Google Mapách oznámili, stačí zadat trasu a vpravo nahoře se objeví jednoduché menu o třech ikonách. Horní ikona s obrázkem lupy nám umožní vyhledat na trase místa jako kavárny, čerpací stanice a mnoho dalších. Ikona s obrázkem reproduktoru, která se nachází hned pod lupou, nám umožní povolit zvuk, zakázat zvuk anebo nastavit zvuková oznámení pouze na upozornění. Díky třetí ikoně s obrázkem bubliny komentáře a symbolem plus, mžeme nahlašovat události na silnici. Stačí klepnout na ikonu a vybrat co se zrovna děje. Do Map se automaticky přidá ikona, která se zobrazí i ostatním řidičům.

události v google mapách ukázkaklikni na obrázek a zvětšíš animaci

Události v Google Mapách by měly pomoci informovat řidiče o stavu na silnicích v reálném čase. Podobné funkce má například i aplikace Waze, kterou Google sice v roce 2013 odkoupil, ale nechal vývojáře dále na ní pracovat.

Oznamujete události na silnici?

Zdroje: anpolice, 9to5, Google

Tomáš Smutný
O Autorovi - Tomáš Smutný

Jeho první telefon byl starý Sony Ericsson s černobílým displayem a anténou. Jenže ho dostal v době když ostatní kupovali telefony s barevným displayem. Když… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)