TOPlist

Ubisoft pod palbou kritiky! V Assassin’s Creed Odyssey se místo mapy objevila reklama

Ubisoft Assassin's creed
  • Ubisoft je ostře kritizován na sociálních sítích
  • Uživatelům se začala zobrazovat reklama během herní seance
  • Dle vývojářů šlo o technickou chybu, která byla způsobena během integrace jiné reklamy

Reklamy jsou nedílnou součástí každého našeho dne, aniž bychom to vyžadovali. Dosud byly běžné na sociálních sítí nebo v mobilních hrách ale Ubisoft tomu z „technických důvodů“ učinil přítrž. Během herní seance se hráčům při otevření mapy začaly zobrazovat reklamy na Black Friday. A to opravdu nechcete.

Ostrá kritika vůči vývojářům

Na Redditu se díky této chybě strhla ostrá kritika vůči vývojářům. Jeden z uživatelů na starém Redditu zveřejnil video, kde mu při hraní vyskočila reklama -20 % na Assassin’s Creed Mirage, příspěvek se okamžitě stál virálním a proběhla pod ním vášnivá diskuze.

Někteří z hráčů označili tyto praktiky za nechutné, také že je čas odinstalovat hry a spamovat jejich média nenávistí. Vyskakovací okno se mělo zobrazovat na verzích Xboxu a Playstationu a ukázala se pouze jednou za herní relaci. Uživatelé také ihned začali spekulovat, zda-li se jedná o technickou chybu nebo zákeřnou marketingovou strategii náhodou zrovna na Black Friday.

Technická chyba a vyjádření Ubisoftu

Díky neúnosnému a velmi probíranému tlaku na sociálních sítích byl Ubisoft nucen se k celé situaci vyjádřit. Mluvčí se vyjádřil pro magazín Verge:

Byli jsme upozorněni, že někteří hráči včera narazili na vyskakovací reklamy při hraní určitých titulů Assassin’s Creed. Byl to výsledek technické chyby, kterou jsme řešili, jakmile jsme se o problému dozvěděli.

Později vydavatel také na Twitteru vysvětlil, že se původně snažili o umístění reklamy do hlavní nabídky, ale že nastala technická chyba a propagace se místo hlavní nabídky objevila ve hře. Problém byl následně ihned vyřešen.

Co by ve vás vyvolalo reklamní okna během hraní?

Zdroj: videogames, The Verge

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)